Detail materiálu pro radu čj. RK-25-2005-03

RK-25-2005-03.doc
Číslo jednacíRK-25-2005-03
NázevVýstavba chodníku v k. ú. a obci Hrotovice
Zpracoval Z. Maštera
Popis problémuNa odbor majetkový se obrátilo město Hrotovice se žádostí o vydání souhlasu se stavbou chodníku při silnici II/152 v k. ú. a obci Hrotovice, která má být provedena z větší části na pozemcích ve vlastnictví kraje Vysočina par. č. 902/1 a 902/4 v k. ú. a obci Hrotovice. Tyto pozemky Kraj Vysočina vlastní na základě zákona 157/2000 Sb. o přechodu některých věcí, práv a závazků z majetku České republiky do majetku krajů a Rozhodnutí Ministerstva dopravy a spojů č. 3796/01-9-KM ze dne 10.9.2001 a zřizovací listinou byly dány do správy příspěvkové organizace kraje s názvem Správa a údržba silnic Třebíč. Katastrálním úřadem pro Vysočinu, katastrální pracoviště Třebíč jsou vedeny na listu vlastnictví č. 698 pro uvedené k. ú. a obec ve vlastnictví kraje Vysočina se správou pro Správu a údržbu silnic Havlíčkův Brod. Město Hrotovice počítá s tím, že po dostavění chodníku požádá kraj Vysočinu o převedení chodníkem zastavěných částí uvedených pozemků do vlastnictví obce Hrotovice na náklady města.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje vyslovit souhlas se stavbou chodníku na pozemcích par. č. 902/1 a 902/4 v k. ú. a obci Hrotovice za podmínek stanovených Správou a údržbou silnic Třebíč a po realizaci stavby a geometrickém zaměření darovat části uvedených pozemků, zastavěné chodníkem městu Hrotovice. Z tohoto důvodu je třeba zveřejnit na úřední desce krajského úřadu záměr darování části pozemků par. č. 902/1 a 902/4 v k. ú. a obci Hrotovice zastavěné chodníkem obci Hrotovice. Usnesení předpokládá vyslovení souhlasu se stavbou chodníku, zveřejnění záměru darovat městu Hrotovice část výše uvedených pozemků zastavěnou chodníkem a doporučení zastupitelstvu schválit darování chodníkem zastavěné části pozemků. Rozsah majetku svěřeného do správy příspěvkové organizace bude upraven dodatkem zřizovací listiny.
StanoviskaSpráva a údržba silnic Třebíč vyjádřila svůj souhlas se stavbou dne 16. 5. 2005.
ODSH souhlasí s návrhem usnesení.
souhlasí
s výstavbou chodníku na pozemku par. č. par. č. 902/1 a 902/4 v k. ú. a obci Hrotovice;
zveřejnění záměru darovat městu Hrotovice část pozemků par. č. 902/1 a 902/4 v k. ú. a obci Hrotovice, zastavěné chodníkem a
doporučuje
zastupitelstvu kraje schválit darování části pozemků par. č. 902/1 a 902/4 v k. ú. a obci Hrotovice, zastavěné chodníkem městu Hrotovice.
Termín červen 2006