Detail materiálu pro radu čj. RK-24-2005-31

RK-24-2005-31.doc
Číslo jednacíRK-24-2005-31
NázevZřízení věcného břemene v k. ú. Třebíč
Zpracoval: J. Mrázková
Popis problémuUsnesením Zastupitelstva kraje Vysočina č. 201/03/2004/ZK ze dne 29. 6. 2004 bylo schváleno nabytí nemovitostí od společnosti PSJ holding, a.s. Jihlava do vlastnictví kraje Vysočina v k. ú. a obci Třebíč. Uvedené nemovitosti byly dodatkem zřizovací listiny svěřeny do správy Střední průmyslové školy, Středního odborného učiliště a Odborného učiliště stavebního, Třebíč, Kubišova 1214/9. Součástí smluvního ujednání mezi prodávajícím a kupujícím byla dohoda, že dojde k uzavření smlouvy o zřízení věcného břemene vstupu a vjezdu ve prospěch kupujícího, tj. kraje Vysočina ke kupovaným nemovitostem na pozemcích prodávajícího.
Společnost PSJ holding, a.s. Jihlava předložila geometrickým plán na zaměření věcného břemene chůze a jízdy, něhož vyplývá rozsah zatížení pozemku par. č. 2691/1 v k.ú. a obci Třebíč. Dle vzájemné dohody s povinným z věcného břemene je věcné břemeno zřizováno bezplatně a na dobu neurčitou.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje, aby rada kraje schválila uzavření smlouvy o zřízení věcného břemene mezi společností PSJ Holding, a.s. Jihlava jako povinným z věcného břemene a krajem Vysočina jako oprávněným z věcného břemene, podle které dojde k zatížením pozemku st. par. č. 2691/1 v k.ú. a obci Třebíč, ve vlastnictví PSJ Holding, a.s. ve prospěch vlastníka pozemků st. par. č. 2691/21 a st. par. č. 4177/2 a budovy průmyslového objektu bez č.p./č.e. na pozemku st. par. č. 4177/2 v k.ú. a obci Třebíč, ve vlastnictví kraje a správě výše uvedené školy. Smluvní strany se dohodly na bezúplatném zřízení výše uvedeného věcného břemene, a to na dobu neurčitou.
StanoviskaStřední průmyslová škola, Střední odborného učiliště a Odborného učiliště stavební, Třebíč, Kubišova 1214/9 souhlasí se zřízením věcného břemene ve prospěch vlastníka koupených pozemků.
uzavření smlouvy o zřízení věcného břemene mezi PSJ Holding, a.s. Jihlava jako povinným z věcného břemene a krajem Vysočina jako oprávněným z věcného břemene spočívajícího v právu a chůze a jízdy po pozemku st. par. č. 2691/1 ve prospěch vlastníka pozemků st. par. č. 2691/21, st. par. č. 4177/2 a vlastníka budovy průmyslového objektu bez č.p./č.e. na pozemku st. par. č. 4177/2, vše v k. ú. a obci Třebíč v rozsahu dle geometrického plánu č. 3979-17/2005 ze dne 16. 3. 2005 a to bezúplatně.
Termín srpen 2005