Detail materiálu pro radu čj. RK-24-2005-55

RK-24-2005-55.doc  RK-24-2005-55pr1.doc  RK-24-2005-55pr2.doc
Číslo jednacíRK-24-2005-55
NázevRozbor čerpání státní neinvestiční účelové dotace na realizaci radonového protiradonových ozdravných opatření v bytech a veřejných vodovodech v rámci Radonového programu ČR v kraji Vysočina k 30. 6. 2005
Zpracoval J. Šmejkal
Předkládá J. Joneš, P. Hájek
Popis problémuJedná se o rozbor čerpání státní účelové dotace na realizaci Radonového programu ČR v kraji Vysočina získané za podmínek daných zákonem č.18/1997 Sb.(atomový zákon) v platném znění a prováděcí vyhlášky MF ČR č.107/2003 Sb. včetně Metodického postupu MFČR k této vyhlášce za účelem realizace protiradonových ozdravných opatření v bytech a veřejných vodovodech.
Návrh řešení Rozbor je předkládán na základě usnesení rady kraje č.1429/37/2004/RK ze dne 2.11.2004 se specifikací celkového rozsahu poskytnuté uvedené státní dotace a její použití ve smyslu stanovených zásad a právních norem.Rozbor je doplněn o dotace poskytnuté pod stejným účelovým znakem na odradonování veřejných vodovodů v rámci Radonového programu ČR, aby jejich celkový výčet byl úplný. Jedná se o tzv. průtok účelově vázaných st. dotací přes rozpočet kraje poukázaných ústředním orgánem st. správy přímo na příslušnou akci.Věcnou i finanční kontrolu zabezpečuje před uvolněním dotace MF ČR.
StanoviskaEkonomický odbor: v souladu s usnesením č. 1429/37/2004/RK byly v průběhu pololetí oprávněným příjemcům vypláceny a do rozpočtu kraje zapracovány poskytnuté účelové dotace z MF ČR na úhradu nákladů za provedená protiradonová ozdravná opatření v bytech a veřejných vodovodech. Dotace ve výši 2,169.370,-Kč, jejímž příjemcem je obec Milíčov, byla obci poukázána tzv. průtokem prostřednictvím účtu kraje.
rozbor čerpání státní účelové dotace na realizaci protiradonových ozdravných opatření v bytech a veřejných vodovodech v rámci Radonového programu ČR v kraji Vysočina dle materiálů RK-24-2005, př. 1, př. 2 a
ukládá
odboru životního prostředí a odboru ekonomickému důsledně dodržovat právní normy, zásady a metodiku Státního úřadu pro jadernou bezpečnost při poskytování dotace jednotlivým subjektům a předložit radě kraje rozbor jejího čerpání za rok 2005 ke schválení.
Odpovědnost odbor životního prostředí, odbor ekonomický
Termín leden 2006