Detail materiálu pro radu čj. RK-24-2005-35

RK-24-2005-35.doc
Číslo jednacíRK-24-2005-35
NázevVeřejná zakázka na stavební práce na stavbu "II/405 Jihlava - Příseka"
Zpracoval H. Strnadová
Popis problémuSilnice II/405 je regionálně významnou komunikační spojnicí dvou velkých sídel v kraji Vysočina a to Jihlavy a Třebíče. Současně představuje tato komunikace významný dopravní spoj, jehož parametry podmiňují hospodářský rozvoj území. Její situování do trasy Jihlava - Brtnice - Třebíč je dáno historickým vývojem, jemuž odpovídá šířkové, směrové a výškové vedení trasy. Stávající trasa má v celé své délce nedostatečnou šířku koruny komunikace, kryt vykazuje značné nerovnosti, směrové oblouky jsou nevyhovující, problematická je většina průjezdů obcemi na trase. Tento stav nevyhovuje současným požadavkům na plynulost a bezpečnost dopravy. Na trasu (ke křižovatce se silnicí I/23 v Červené Hospodě) je zpracována technická studie řešící po úsecích rekonstrukci silnice převážně ve stávající trase s výjimkou obchvatů některých obcí a výjezdu z Jihlavy ve stoupání na kopec Kolíbl. Stavba úseku Jihlava - Příseka je první stavbou zpracovanou v souladu s touto studií a připravovanou k realizaci.
Nově navrhovaná silnice bude v kategorii S 9,5/80, celková délka upravované trasy je 4,274 km. V současné době probíhá stavební řízení a je předpoklad vydání stavebního povolení a dořešení majetkoprávní přípravy během letních měsíců.
Stavba byla schválena k realizaci ve 3. kole výzvy SROP. V roce 2005 je zajištěno financování formou zálohového financování podílu dotací fondů Evropské unie prostřednictvím SFDI ve výši 30 000 000,- Kč.
Návrh řešení Návrh předpokládá zadat nadlimitní veřejnou zakázku formou otevřeného řízení podle zákona č. 40/2004 Sb., o veřejných zakázkách, v platném znění na stavební práce na stavbu "II/405 Jihlava - Příseka". Rozsah předmětu zadání je vymezen projektovou dokumentací zpracovanou firmou PROfi Jihlava spol. s r.o.
V souladu se zákonem č.40/2004 Sb. o veřejných zakázkách v platném znění bude hodnotící komise ustavena ministrem dopravy ČR. V souladu s Pravidly pro zadávání veřejných zakázek a zakázek kraje Vysočina, bude členem hodnotící komise člen/členové zastupitelstva kraje Vysočina. Rada jmenovitě deleguje zástupce kraje a jejich náhradníky do hodnotící komise.
K zadání veřejné zakázky se navrhují termíny:
zaslání oznámení zadávacího řízení k uveřejnění na stránkách Centrální adresy 3. 8.2005
zveřejnění oznámení 18. 8.2005
lhůta pro podání nabídky 10.10.2005
první jednání hodnotící komise 10.10.2005
předložení výsledků posouzení a hodnocení nabídek k projednání a rozhodnutí do rady kraje
18.10.2005

Způsob hodnocení nabídek: nejnižší cenová nabídka
Ostatní kritéria jsou pevně nastavena (nehodnotí se)
Termín výstavby - doba plnění: nejpozději do 30.11. 2006
Délka záruční doby za jakost díla: min. 60 měsíců
Termín nastoupení k odstranění reklamačních vad v průběhu záruční doby po jejich nahlášení: max. 5 dnů
Smluvní pokuty:
- za prodlení s termínem dokončení díla: 50 000,- Kč za každý započatý den prodlení
- za prodlení s nastoupením k odstranění reklamačních vad v průběhu záruční doby: 10 000,-Kč za každý započatý den prodlení
Požadavky na prokázání základních kvalifikačních předpokladů budou požadovány v plném rozsahu v souladu se zákonem.
StanoviskaOdbor dopravy a silničního hospodářství souhlasí se zadáním veřejné zakázky.
zadání nadlimitní veřejné zakázky na stavební práce na stavbu "II/405 Jihlava - Příseka" formou otevřeného řízení v rozsahu projektové dokumentace zpracované firmou PROfi Jihlava spol. s r. o.;
deleguje
zástupce kraje a jejich náhradníky do hodnotící komise dle doplněného materiálu
RK-24-2005-35, př. 1 a
ukládá
odboru majetkovému zajistit realizaci veřejné zakázky na základě schváleného zadání v navržených termínech.
Termín dle schválených termínů