Detail materiálu pro radu čj. RK-23-2005-07

RK-23-2005-07.doc
Číslo jednacíRK-23-2005-07
NázevSouhlas se stavbou chodníku v k. ú. a obci Sázavka
Zpracoval: J. Mrázková
Popis problémuNa odbor majetkový se obrátila obec Sázavka se žádostí o sepsání smlouvy o smlouvě budoucí o zřízení věcného břemene zřízení o provozování kanalizace na pozemku par. č. 1236 a par. č. 1109/3 v k.ú. a obci Sázavka. Součástí této žádosti byla i žádost o souhlas s výstavbou chodníku při silnici III/3471 na uvedených pozemcích. Smlouva o smlouvě budoucí o zřízení věcného břemene byla uzavřena dne 21. a 26. 4. 2005 po schválení uzavření této smlouvy radou kraje usnesením 0487/15/2005/RK ze dne 19. 4. 2005. Souhlas se stavbou chodníku však dosud nebyl projednáván. Uvedené pozemky jsou ve vlastnictví kraje Vysočina na základě zákona č. 157/2000 Sb., o přechodu některých věcí, práv a závazků z majetku ČR do majetku krajů, v platném znění a Rozhodnutí MDS ČR čj. 3796/01-9-KM ze dne 10. 9. 2001. Pozemky byly zřizovací listinou dány do správy příspěvkové organizace kraje s názvem Správa a údržba silnic Havlíčkův Brod. Katastrálním úřadem pro Vysočinu, katastrální pracoviště Havlíčkův Brod jsou pozemky vedeny na listu vlastnictví č. 39 pro uvedené k. ú. a obec.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje vyslovit souhlas se stavbou chodníku na pozemcích par. č. 1236 a par. č. 1109/3 v k. ú. a obci Sázavka za podmínek stanovených Správou a údržbou silnic Havlíčkův Brod. OM navrhuje po realizaci stavby chodníku a jejím geometrickém zaměření darovat části uvedených pozemků zastavěných chodníkem obci Sázavka. Z tohoto důvodu je třeba v souladu s ustanovením § 18 odst. 1 zákona č. 129/20000 Sb., o krajích, v platném znění zveřejnit na úřední desce krajského úřadu záměr darování části výše uvedených pozemků v k. ú. a obci Sázava zastavěné chodníkem obci Sázavka. Usnesení předpokládá vydání souhlasu se stavbou chodníku, zveřejnění záměru darovat obci Sázavka část výše uvedených pozemků zastavěných chodníkem a doporučení zastupitelstvu kraje schválit darování chodníkem zastavěných částí pozemků do vlastnictví obce.
StanoviskaSpráva a údržba silnic Havlíčkův Brod se kladně vyjádřila ke stavbě chodníku na uvedených pozemcích a souhlasí s darováním částí pozemků zastavěných chodníkem do vlastnictví obce Sázavka.
Odbor dopravy a silničního hospodářství souhlasí s darováním částí pozemků par. č. 1236 a par. č. 1109/3 v k.ú. a obci Sázavka zastavěných chodníkem obci Sázavka.
souhlasí
se stavbou chodníku na pozemích par. č. 1236 a par. č. 1109/3 v k. ú. a obci Sázavka;
zveřejnění záměru darovat obci Sázavka část pozemků par. č. 1236 a par. č. 1109/3 v k.ú. a obci Sázavka zastavěných chodníkem a
doporučuje
zastupitelstvu kraje schválit darování částí pozemků par. č. 1236 a par. č. 1109/3 v k.ú. a obci Sázavka, zastavěných chodníkem, obci Sázavka.
Termín 2005