Detail materiálu pro radu čj. RK-23-2005-14

RK-23-2005-14.doc
Číslo jednacíRK-23-2005-14
NázevPřevod pozemku v k. ú. a obci Chotěboř do vlastnictví kraje Vysočina
Zpracoval F. Vak
Popis problémuNa odbor majetkový se obrátil ředitel příspěvkové organizace Gymnázium, Chotěboř, Jiráskova 637 Mgr. Vladislav Smejkal a požádal o koupi spoluvlastnického podílu 114/1000 pozemku par. č. 593/4 o výměře 198 m2 v k. ú. a obci Chotěboř od města Chotěboř. Na uvedeném pozemku se nachází dům čp. 1000, na kterém má spoluvlastnický podíl rovnající se velikosti spoluvlastnického podílu pozemku kraj Vysočina. Tím dochází k situaci, že kraj jako spoluvlastník domu není rovněž i spoluvlastníkem pozemku zastavěného tímto domem. Zřizovací listinou kraj svěřil spoluvlastnický podíl na domu do správy shora uvedené příspěvkové organizace.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje požádat město Chotěboř o bezúplatný, popřípadě o úplatný převod spoluvlastnického podílu 114/1000 pozemku par. č. 593/4 do vlastnictví kraje Vysočina. Získáním spoluvlastnického podílu pozemku do vlastnictví dojde ke sjednocení vlastnického vztahu - kraj bude jediným vlastníkem podílu domu i pozemku pod domem. Tento stav, v případě prodeje tohoto nemovitého majetku, usnadní a zvýší jeho prodejnost. V případě nabytí podílu pozemku do vlastnictví kraje, bude majetkovému správci upraven dodatkem zřizovací listiny rozsah svěřeného majetku do správy.
Návrh usnesení předpokládá schválení zahájení jednání s městem Chotěboř o převodu spoluvlastnického podílu ve výši 114/1000 pozemku par. č. 593/4 v k. ú. a obci Chotěboř do vlastnictví kraje Vysočina.
StanoviskaKladné stanovisko k nabytí pozemku vydané odborem školství, mládeže a sportu.
zahájení jednání s městem Chotěboř o převodu spoluvlastnického podílu 114/1000 pozemku par. č. 593/4 v k. ú. a obci Chotěboř do vlastnictví kraje Vysočina.
Termín srpen 2005