Detail materiálu pro radu čj. RK-23-2005-09

RK-23-2005-09.doc
Číslo jednacíRK-23-2005-09
NázevRozhodnutí o přidělení veřejné zakázky na stavební práce stavby "II/360 obchvat obce Oslavička"
Zpracoval T. Pípal
Popis problémuDne 19. 4. 2005 rada kraje usnesením 0491/15/2005/RK schválila zadání podlimitní veřejné zakázky na stavební práce formou otevřeného řízení podle zákona č. 40/2004 Sb., o veřejných zakázkách v platném znění stavby "II/360 obchvat obce Oslavička".
Odbor majetkový zrealizoval zadání veřejné zakázky. Dne 10. 5. 2005 bylo zveřejněno Oznámení zadávacího řízení uvedené veřejné zakázky na centrální adrese. Po zveřejnění se k účasti ve veřejné soutěži na výběr dodavatele stavebních prací "II/360 obchvat obce Oslavička" přihlásilo 14 zájemců.
Lhůta pro podání nabídek byla zadavatelem stanovena na 17. 6. 2005 do 900 hod. V této lhůtě podalo své nabídky 10 uchazečů o veřejnou zakázku. Doručené nabídky byly předány hodnotící komisi. Jednání hodnotící komise za účasti pověřených zástupců firem, které podaly své nabídky proběhlo dne 17. 6. 2005. Jednání komise bylo zahájeno ve 1330 hod. Hodnotící komise zahájila svoji činnost ustanovením předsedy a místopředsedy komise a následně přistoupila k otevírání obálek a kontrole nabídek v souladu s § 59, odst. 3 zákona č. 40/2004 Sb. Pověření zástupci firem byli seznámeni s celkovou nabídnutou cenou jednotlivých uchazečů a s výsledkem posouzení nabídek - bylo posuzováno zda je nabídka zpracována v požadovaném jazyce, podepsána oprávněnou osobou a zda je úplná z hlediska požadovaného obsahu. Kontrole nevyhověly nabídky 4 uchazečů, které komise zhodnotila jako neúplné, vyřadila je z dalšího hodnocení a navrhuje zadavateli k vyloučení uchazečů z další účasti v otevřeném řízení. Ze svého jednání pořídila hodnotící komise Protokol o otevírání obálek.
Dále komise pokračovala ve své činnosti posouzením a hodnocením nabídek, které vyhověly z hlediska zpracování v požadovaném jazyce, úplnosti obsahu a byly podepsány oprávněnou osobou. Z posouzení a hodnocení nabídek komise pořídila Zprávu o posouzení a hodnocení nabídek. Kritériem stanoveným zadavatelem pro hodnocení předložených nabídek z hlediska jejich pořadí byla celková výše nabídkové ceny.
Návrh řešení Návrh usnesení předpokládá rozhodnout o nejvhodnější nabídce v souladu se závěry hodnotící komise.
Dle hodnocení je komisí jako nejvhodnější hodnocena nabídka uchazeče Skanska DS a. s. se sídlem F. Nováka 3/5267, Prostějov, PSČ 198 21 s nejnižší cenou 49 864 130,18 Kč.
Pořadí nabídek je uvedeno ve Zprávě o posouzení a hodnocení nabídek (RK-23-2005-09,
př. 1)
Odbor majetkový v souladu se závěrem hodnotící komise předloží zadavateli návrh na vyloučení nabídky 4 uchazečů, jejichž nabídky nabyly úplné z hlediska požadovaného obsahu. Přehled uchazečů, které komise navrhuje k vyloučení s důvodem pro vyřazení nabídky je obsažen ve Zprávě o posouzení a hodnocení nabídek.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
rozhodla,
že nejvhodnější nabídkou podanou v otevřeném řízení na podlimitní veřejnou zakázku na stavební práce stavby "II/360 obchvat obce Oslavička", je nabídka podaná uchazečem Skanska DS a. s. se sídlem F. Nováka 3/5267, Prostějov, PSČ 198 21;
ukládá
odboru majetkovému oznámit výsledek soutěže a zahájit jednání s vybraným uchazečem o uzavření smlouvy o dílo a
bere na vědomí
vyloučení 4 uchazečů, jejichž nabídky nebyly úplné z hlediska požadovaného obsahu.
Termín srpen 2005