Detail materiálu pro radu čj. RK-22-2005-10

Číslo jednacíRK-22-2005-10
NázevVýstavba chodníku v k. ú. a obci Dolní Město
Zpracoval Z. Maštera
Popis problémuNa odbor majetkový se obrátila obec Dolní Město se žádostí o vydání souhlasu se stavbou chodníku při silnici III/34736 v k. ú. Dolní Město a obci Dolní Město, která se dotkne pozemků par. č. 3109 a 3112/1, které jsou ve vlastnictví kraje Vysočina.
Zřizovací listinou byl dán do správy příspěvkové organizace kraje s názvem Správa a údržba silnic Havlíčkův Brod. Katastrálním úřadem pro Vysočinu, katastrální pracoviště Havlíčkův Brod je veden na listu vlastnictví č. 161 pro uvedené k. ú. a obec ve vlastnictví kraje Vysočina se správou pro Správu a údržbu silnic Havlíčkův Brod. Obec Dolní Město počítá s tím, že po dostavění chodníku požádá kraj Vysočinu o převedení chodníkem zastavěné části uvedeného pozemků do vlastnictví obce Dolní Město na náklady obce.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje vyslovit souhlas se stavbou chodníku na pozemků par. č. 3109 a 3112/1 v k. ú. Dolní Město a obci Dolní Město za podmínek stanovených Správou a údržbou silnic Havlíčkův Brod a po realizaci stavby a geometrickém zaměření darovat části uvedených pozemků, zastavěných chodníkem obci Dolní Město. Z tohoto důvodu je třeba zveřejnit na úřední desce krajského úřadu záměr darování části pozemků par. č. 3109 a 3112/1 v k. ú. Dolní Město a obci Dolní Město zastavěné chodníkem obci Dolní Město. Usnesení předpokládá vyslovení souhlasu se stavbou chodníku, zveřejnění záměru darovat obci Dolní Město části výše uvedených pozemků zastavěných chodníkem a doporučení zastupitelstvu schválit darování chodníkem zastavěných částí pozemků.
StanoviskaSpráva a údržba silnic Havlíčkův Brod vyjádřila svůj souhlas se stavbou dne 9. 6. 2005.
souhlasí
s výstavbou chodníku na pozemcích par. č. 3109 a 3112/1 v k. ú. a obci Dolní Město;
zveřejnění záměru darovat obci Dolní Město části pozemků par. č. 3109 a 3112/1 v k. ú. a obci Dolní Město, zastavěné chodníkem a
doporučuje
zastupitelstvu kraje schválit darování částí pozemků par. č. 3109 a 3112/1 v k. ú. a obci Dolní Město, zastavěných chodníkem obci Dolní Město.
Termín červen 2006