Detail materiálu pro radu čj. RK-22-2005-05

Číslo jednacíRK-22-2005-05
NázevDarování pozemku v k. ú. Věžná na Moravě a obci Věžná
Zpracoval Z. Maštera
Popis problémuKraj Vysočina je na základě zákona č. 157/2000 Sb. o přechodu některých věcí, práv a závazků z majetku České republiky do majetku krajů a Rozhodnutí Ministerstva dopravy a spojů č. 3796/01-9-KM ze dne 10. 9. 2001 mimo jiné vlastníkem pozemku par. č. 1902/1 v k. ú. Věžná na Moravě a obci Věžná. Na části tohoto pozemku je vystavěn chodník, který je vlastnictvím obce Věžná.
Na majetkový odbor kraje se obrátila obec Věžná se žádostí o převod vlastnictví k chodníkem zastavěné části tohoto pozemku do vlastnictví obce Věžná.
Návrh řešení Odbor majetkový v zájmu sjednocení vlastnictví stavby chodníku a pozemku, na kterém je chodník vystavěn navrhuje pozemek obci darovat. Návrh darování vychází ze Zásad Zastupitelstva kraje Vysočina pro převod nemovitého majetku ve vlastnictví kraje Vysočina.
Návrh předpokládá schválit zveřejnění záměru darovat chodníkem zastavěnou část pozemku par. č. 1902/1 v k. ú. Věžná na Moravě a obci Věžná obci Věžná a doporučit zastupitelstvu kraje schválit darování chodníkem zastavěné části pozemku par. č. 1902/1 v k. ú. Věžná na Moravě a obci Věžná do vlastnictví obce Věžná. Darovaná část pozemku bude zaměřena geometrickým plánem, vyhotoveným na náklady obce Věžná. Majetkovému správci bude dodatkem zřizovací listiny upraven rozsah nemovitého majetku svěřeného do správy organizace
StanoviskaODSH vyslovil souhlas s darováním pozemku 13. 6. 2005.
Správa a údržba silnic Žďár nad Sázavou souhlasí s darováním pozemku.
zveřejnění záměru darovat části pozemku par. č. 1902/1 v k. ú. Věžná na Moravě a obci Věžná, zastavěnou chodníkem do vlastnictví obce Věžná a
doporučuje
zastupitelstvu kraje schválit darování části pozemku par. č. 1902/1 v k. ú. Věžná na Moravě a obci Věžná zastavěnou chodníkem do vlastnictví obce Věžná.
Termín 2005