Detail materiálu pro radu čj. RK-40-2017-67

Číslo jednacíRK-40-2017-67
NázevDarování pozemku v k.ú. Nové Město na Moravě a v k. ú. Pohledec
Zpracoval J. Mrázková
Popis problémuPředkládaný materiál řeší darování pozemku, který má být zastavěn stavbou cyklostezky v k. ú. Nové Město na Moravě a dále pozemku určeného k zastavění stavbou chodníku v k. ú. Pohledec.
Na OM se obrátilo město Nové Město na Moravě se žádostí o darování pozemku par. č. 3788/6 - ost. plocha, silnice o výměře 21 m2 v k. ú. Nové Město na Moravě určeného k zastavění stavbou Cyklostezka ul. Nečasova, NMNM - Nová Ves - I. etapa . S touto stavbou vyslovila souhlas Krajská správa a údržba silnic Vysočiny, cestmistrovství Žďár nad Sázavou. Dále město Nové Město na Moravě požádalo o darování části pozemku par. č. 570/1 v k. ú. Pohledec a současně předložilo GP č. 399-24/2017, kterým se z pozemku par. č. 570/1 odděluje nově vzniklý pozemek par. č. 570/3 - ost. plocha, ost. komunikace o výměře 83 m2 v k. ú. Pohledec. Tento pozemek má být zastavěn stavbou Chodník Pohledec podél silnice II/360 . I s touto stavbou vyslovila souhlas Krajská správa a údržba silnic Vysočiny, cestmistrovství Žďár nad Sázavou.
Návrh řešení Vzhledem k tomu, že požadované pozemky mají být zastavěny stavbami, jejichž investorem a budoucím vlastníkem je město Nové Město na Moravě, navrhuje OM požadavku města vyhovět. Převodem pozemků do vlastnictví města a následnou realizací stavby bude do budoucna vyřešen stav, kdy vlastník pozemku a vlastník stavby bude jeden subjekt.
Předpokladem převodu pozemků je zveřejnění záměru darování na úřední desce krajského úřadu Kraje Vysočina po zákonem stanovenou dobu.
Darování bude v souladu s Zásadami Zastupitelstva Kraje Vysočina pro převod nemovitého majetku. Darované pozemky budou po převodu sloužit pro veřejně prospěšné účely.
Pozemky budou následně dodatkem zřizovací listiny KSUSV vyjmuty z hospodaření této organizace.
Smlouva není předkládána, jedná se o standardní typ smlouvy.
Usnesení předpokládá rozhodnout zveřejnit záměr darování pozemků v k. ú. Nové Město na Moravě a v k.ú. Pohledec na úřední desce krajského úřadu a doporučit zastupitelstvu kraje rozhodnout převést darem požadované pozemky z vlastnictví kraje do vlastnictví města Nové Město na Moravě.
StanoviskaODSH i KSUSV, cestmistrovství Žďár nad Sázavou souhlasí s darováním požadovaných pozemků do vlastnictví města Nové Město na Moravě.
zveřejnit záměr darování pozemku par. č. 3788/6 - ost. plocha, silnice o výměře 21 m2 v k. ú. Nové Město na Morava a pozemku par. č. 570/3 - ost. plocha, ost. komunikace o výměře 83 m2 v k. ú. Pohledec odděleného GP č. 399-24/2017 z pozemku par. č. 570/1 v k. ú. Pohledec z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví města Nové Město na Moravě;
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout převést darem pozemek par. č. 3788/6- ost. plocha, silnice o výměře 21 m2 v k. ú. Nové Město na Morava a pozemek par. č. 570/3 - ost. plocha, ost. komunikace o výměře 83 m2 v k. ú. Pohledec oddělený GP č. 399-24/2017 z pozemku par. č. 570/1 v k. ú. Pohledec z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví města Nové Město na Moravě;
Odpovědnost OM
Termín 6. února 2018