Detail materiálu pro radu čj. RK-40-2017-63

RK-40-2017-63.doc  RK-40-2017-63pr01.doc  RK-40-2017-63pr02.doc  RK-40-2017-63pr03.doc
Číslo jednacíRK-40-2017-63
NázevVeřejná zakázka na stavební práce Vzdělávacího a výcvikového středisko ZZS KV
Zpracoval J. Tvrzová
Popis problémuPředmětem návrhu usnesení je rozhodnutí o zahájení zadávacího řízení na podlimitní veřejnou zakázku na stavební práce Vzdělávací a výcvikové středisko ZZS KV .
Cílem veřejné zakázky je výstavba dvoupodlažního nepodsklepeného objektu vzdělávacího a výcvikového střediska Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina. Součástí zakázky je vybudování manipulační plochy pro výcvik, zpevněné plochy, opěrné stěny oplocení, areálových rozvodů inženýrských sítí, přeložky kabelového vedení NN a přípojky dešťové kanalizace. Doba výstavby se předpokládá maximálně v rozsahu 18 měsíců.
Veřejná zakázka bude spolufinancována z prostředků Evropské unie, a to na základě zařazení akce do 27. výzvy k podávání žádostí o podporu z Integrovaného regionálního operačního programu (dále jen IROP ), specifického cíle 1.3 - Zvýšení připravenosti k řešení a řízení rizik a katastrof. Projekt byl registrován pod číslem CZ.06.1.23/0.0/0.0./16_035/0002661. Rozhodnutí o poskytnutí dotace č. 22628/2017-91/1 bylo vydáno dne 19. 5. 2017.
Předpokládaná hodnota stavebních prací byla stanovena v souladu s projekčním rozpočtem zpracovaným zhotovitelem projektové dokumentace obchodní firmou PROJEKT CENTRUM NOVA s.r.o., IČO 28094026, a to v částce 61 198 885 Kč bez DPH. Tato částka je současně i cenou maximálně přípustnou a její překročení bude v zadávacím řízení posuzováno jako porušení zadávacích podmínek. Vzhledem k finančním limitům stanoveným nařízením vlády č. 172/2016 Sb. se jedná o podlimitní veřejnou zakázku. Pro výběr zhotovitele bude použito otevřené řízení, které se zahajuje odesláním Oznámení o zahájení zadávacího řízení k uveřejnění ve Věstníku veřejných zakázek. Odbor majetkový považuje za účelné ustanovit k provádění úkonů dle zákona č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek (dále jen ZZVZ) hodnotící komisi. Komise bude mít 5 členů. Pro způsob usnášení a rozhodování platí, že komise je usnášeníschopná, jsou-li přítomny nejméně dvě třetiny jejích členů a rozhoduje nadpoloviční většinou hlasů přítomných členů. Hodnotící komise bude pověřena posouzením splnění podmínek účasti v zadávacím řízení a hodnocením nabídek.
Návrh řešení OM navrhuje radě kraje:
* schválit zadávací podmínky veřejné zakázky dle materiálu RK-40-2017-63, př. 1
* jmenovat hodnotící komisi dle doplněného materiálu RK-40-2017-63, př. 2
OM navrhuje k zadávání veřejné zakázky tyto termíny a kritéria:
- zahájení zadávacího řízení - nejpozději 15. 1. 2018 (předpoklad)
- lhůta pro podávání nabídek - min. 20 pracovních dnů od zahájení zadávacího řízení
- způsob hodnocení nabídek - ekonomická výhodnost, která bude hodnocena podle nejnižší nabídkové ceny
Navrhované termíny jsou orientační a budou upřesněny v závislosti na zahájení zadávacího řízení. Podle Obecných pravidel IROP je příjemce povinen předložit poskytovateli dotace 10 pracovních dnů před zahájením zadávacího řízení kompletní zadávací dokumentaci.
OM si vyhrazuje změnu obsahu Zadávací dokumentace na základě požadavků a připomínek poskytovatele dotace, příp. kontrolního orgánu.
StanoviskaZastupitelstvo kraje usnesením č. 0394/05/2016/ZK ze dne 13. 9. 2016 udělilo souhlas s realizací projektu Vzdělávací a výcvikové středisko ZZS KV (dále jen projekt ) a schválilo:
* převod finančních prostředků ve výši max. 45 mil. Kč z Fondu strategických rezerv nebo z cizích zdrojů na zvláštní účet kraje určený na financování projektu s tím, že finanční prostředky budou uvolňovány postupně podle aktuální potřeby projektu, a to za předpokladu, že bude projekt řídícím orgánem IROP schválen;
* závazek Kraje Vysočina týkající se spolufinancování schváleného projektu Vzdělávací a výcvikové středisko ZZS KV z rozpočtu Kraje Vysočina ve výši 10 % celkových způsobilých výdajů projektu.
Zastupitelstvo kraje usnesením 0575/08/2016/ZK ze dne 20. 12. 2016 schválilo převod dalších finančních prostředků ve výši 40,4 mil. Kč z Fondu strategických rezerv nebo z cizích zdrojů na zvláštní účet kraje určený na financování předpokládaných výdajů projektu Vzdělávací a výcvikové středisko ZZS KV s tím, že finanční prostředky budou uvolňovány postupně podle aktuální potřeby projektu.

Stanovisko OZ: Odbor zdravotnictví nemá k návrhu usnesení připomínky. Zadávací dokumentace byla předložena ke kontrole poskytovateli dotace (Centrum pro regionální rozvoj České republiky, dále jen CRR ) 7. prosince 2017, po uplynutí lhůty 10 pracovních dní je možné zahájit zadávací řízení, tato lhůta končí 22. prosince 2017.
zahájit zadávání podlimitní veřejné zakázky na stavební práce Vzdělávací a výcvikové středisko ZZS KV formou otevřeného řízení dle ZZVZ;
zadávací podmínky veřejné zakázky dle materiálu RK-40-2017-63, př. 1;
jmenuje
hodnotící komisi dle doplněného materiálu RK-40-2017-63, př. 2.
Termín 15. 1. 2018