Detail materiálu pro radu čj. RK-40-2017-50

RK-40-2017-50.doc  RK-40-2017-50pr01.doc
Číslo jednacíRK-40-2017-50
NázevUzavření smlouvy o souhlasu s realizací stavebního záměru na pozemku ve vlastnictví ČR-ÚZSVM v rámci majetkoprávní přípravy stavby II/602 Jihlava - JV obchvat
Zpracoval V. Chmela
Popis problémuTento materiál projednává uzavření smlouvy o souhlasu s realizací stavebního záměru na pozemku ve vlastnictví ČR-ÚZSVM, na pozemku zahrnutém do trvalého záboru stavby II/602 Jihlava - JV obchvat .
Kraj Vysočina je investorem stavby II/602 Jihlava - JV obchvat , která by měla být spolufinancována z prostředků EU. Jedná se o propojení silnice I/38 a silnice II/602, které umožní vyvedení silnice II/602 ze zastavěného území města a tím se umožní výrazněji regulovat tranzitní dopravu přes centrum města.
Podle projektové dokumentace vypracované společností TRANSCONSULT, s.r.o, Nerudova 37, Hradec Králové, je trvalým záborem výše uvedené stavby dotčena část pozemku par. č. 645/1 o výměře 378 m2 v katastrálním území Studénky, který je ve vlastnictví České republiky, příslušnost hospodařit s majetkem státu Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. Prostřednictvím smlouvy o souhlasu s realizací stavebního záměru na pozemku ve vlastnictví ČR-ÚZSVM, chce odbor majetkový řešit majetkoprávní přípravu stavby II/620 Jihlava - JV obchvat .
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje uzavřít mezi Krajem Vysočina a Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových, smlouvu o souhlasu s realizací stavebního záměru na pozemku par. č. 645/1 v katastrálním území Studénky, který je vlastnictví České republiky, příslušnost hospodařit s majetkem státu Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových, podle materiálu RK-40-2017-50, př. 1.
StanoviskaOdbor dopravy a silničního hospodářství souhlasí s uzavřením smlouvy o souhlasu s realizací stavebního záměru na pozemku ve vlastnictví ČR-ÚZSVM, která je uzavírána v rámci majetkoprávní přípravy stavby II/602 Jihlava - JV obchvat .
uzavřít mezi Krajem Vysočina na straně stavebníka a Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových na straně vlastníka pozemku smlouvu o souhlasu s realizací stavebního záměru na pozemku par. č. 645/1 v katastrálním území Studénky dle materiálu
RK-40-2017-50, př. 1.
Termín 30. 9. 2018