Detail materiálu pro radu čj. RK-40-2017-16

RK-40-2017-16.doc  RK-40-2017-16pr01.doc  RK-40-2017-16pr02.doc
Číslo jednacíRK-40-2017-16
NázevNávrh na schválení projektových záměrů Nemocnice Jihlava, příspěvkové organizace, a Nemocnice Třebíč, příspěvkové organizace - zvýšení bezpečnosti datového provozu
Zpracoval K. Fialová
Předkládá S. Měrtlová
Popis problémuNemocnice Jihlava, příspěvková organizace, a Nemocnice Třebíč, příspěvková organizace, (dále jen nemocnice ) se rozhodly dosáhnout vyšší kvality v oblasti kybernetické bezpečnosti.
Tohoto cíle chtějí dosáhnout prostřednictvím projektů zaměřených na zvýšení kybernetické bezpečnosti datové/internetové sítě (LAN, WiFi), které v současné době nesplňují zvyšující se nároky na bezpečnost, zejména pak požadavky na bezpečnostní opatření podle zákona č. 181/2014Sb, o kybernetické bezpečnosti a o změně souvisejících zákonů a evropského nařízení GDPR (General Data Protection Regulation).
Projektové záměry jsou řešeny ve spolupráci s Projektovou kanceláří Kraje Vysočina, příspěvkovou organizací.
Projekty budou předloženy v rámci 10. průběžné výzvy Integrovaného regionálního operačního programu - eGovernment I. (dále jen IROP ), specifický cíl 3.2 Zvyšování efektivity a transparentnosti veřejné správy prostřednictvím rozvoje využití a kvality systémů IKT.
Celkové předpokládané výdaje obou projektů jsou ve výši 14 438 tis. Kč. Podpora z Evropského fondu regionálního rozvoje se předpokládá ve výši 85 % a ze státního rozpočtu ve výši 5 % celkových způsobilých výdajů projektů. Zbývajících 10 % celkových způsobilých výdajů bude hrazeno z vlastních zdrojů nemocnic v souladu s předpokládaným zdrojem financování uvedeném v materiálech RK-40-2017-16, př. 1-2. Realizace všech projektů musí být ukončena nejpozději do 22. 11. 2019.
Nemocnice požádaly o schválení zařazení akcí v souladu s Pravidly Rady Kraje Vysočina k Zásobníku akcí Kraje Vysočina a k projektovému řízení příspěvkových organizací ze dne 31. 1. 2017 č. 03/17 dle materiálů RK-40-2017-16, př. 1-2.
Návrh řešení Odbor zdravotnictví doporučuje radě kraje schválit zařazení akcí Nemocnice Jihlava, příspěvkové organizace, a Nemocnice Třebíč, příspěvkové organizace, v souladu s projektovými fišemi dle materiálů RK-40-2017-16, př. 1-2.
StanoviskaGrémium ředitele souhlasí s projektovými záměry.
Odbor informatiky:
Upozorňujeme, že projekty neprošly do alokace výzvy IROP 10 (viz https://www.strukturalni-fondy.cz/getmedia/5e5b85f2-6ea6-4e68-8b18-b197e27efcd3/projekty-10f.pdf) a jednotlivé aktivity Nemocnice Třebíč nebyli s OI konzultovány a není jasná jejich návaznost na další projekty kraje a nemocnice (FTAS, IDM, Eduroam...). Záměr Nemocnice Jihlava byl s OI projednán. Souhlasíme.
Odbor ekonomický bere navrhované projekty na vědomí. Akce jsou bez požadavku na rozpočet kraje.
Projektová kancelář Kraje Vysočina, příspěvková organizace doporučuje projekty k realizaci a financování z výzvy IROP SC 3.2 - Zvyšování efektivity a transparentnosti veřejné správy prostřednictvím rozvoje využití a kvality systémů IKT.
Odbor regionálního rozvoje nemá připomínky k předloženým záměrům.
zařazení akcí Nemocnice Jihlava, příspěvkové organizace, a Nemocnice Třebíč, příspěvkové organizace, jejichž cílem je zvýšení bezpečnosti datového provozu dle materiálů
RK-40-2017-16, př. 1 a RK-40-2017-16, př. 2.
Odpovědnost ředitel Nemocnice Jihlava, příspěvkové organizace, ředitelka Nemocnice Třebíč, příspěvkové organizace, ředitelka Projektové kanceláře Kraje Vysočina, příspěvkové organizace, odbor zdravotnictví
Termín 19. 12. 2017