Detail materiálu pro radu čj. RK-39-2017-48

RK-39-2017-48.doc  RK-39-2017-48pr01.pdf
Číslo jednacíRK-39-2017-48
NázevUzavření smlouvy zakládající právo provést stavbu na pozemky v k. ú. a obci Nové Veselí pro realizaci projektu II/353 Nové Veselí - obchvat
Zpracoval M. Slánský
Popis problémuTento materiál projednává uzavření smlouvy zakládajících právo provést stavbu na pozemky v k. ú. a obci Nové Veselí v rámci akce II/353 Nové Veselí - obchvat .
Kraj Vysočina má v úmyslu v rámci projektu II/353 Nové Veselí - obchvat vybudovat stavbu obchvatu, který zlepší dopravní situaci v obcích Budeč a Nové Veselí a tím dojde i ke zkvalitnění komfortu bydlení občanů v daných lokalitách. Podle dostupných údajů a dle záborového elaborátu vyhotoveného inženýrskou a projektovou kanceláří Profi Jihlava, spol. s r.o., Pod Příkopem 6, 586 01 Jihlava budou předmětem uzavření smluv zakládajících právo provést stavbu a smluv nájemních na pozemky od fyzických osob i právnických osob. Tyto smlouvy byly již pro účely stavebního řízení uzavřeny, avšak nebyla uzavřena smlouva se dvěma spoluvlastníky k pozemkům par. č. 2535/2 - orná o výměře 550 m2 a par. č. 2524 - orná o výměře 5306 m2, vše v k. ú. Nové Veselí. Příčinou této skutečnosti byl důvod, že městys nové Veselí s těmito fyzickými osobami uzavřel kupní smlouvu na tyto nemovitosti a nyní celé majetkoprávní řízení, včetně zápisu do katastru nemovitostí, bylo ukončeno, a proto tento materiál řeší již jenom tuto záležitost.
Návrh řešení Návrh usnesení předpokládá rozhodnutí rady kraje uzavřít s městysem Nové Veselí smlouvu zakládající právo provést stavbu na pozemky par. č. 2524 - orná půda o výměře 5306 m2 (pro stavební účely bude využito jenom 1650 m2 jako trvalý zábor) a par. č. 2535/2 - orná o výměře 550 m2 (trvalý zábor bude využit v celé výměře stávajícího pozemku).
Smlouva není předkládána, jedná se o standardní smluvní vztah.
StanoviskaODSH souhlasí s uzavřením smlouvy.
uzavřít mezi městysem Nové Veselí na straně vlastníka pozemků a Krajem Vysočina na straně investora smlouvu zakládající Kraji Vysočina právo provést stavbu II/353 Nové Veselí - obchvat na pozemcích par. č. 2524 - orná půda o výměře 1650 m2 (trvalý zábor) a par. č. 2535/2 - orná půda o výměře 550 m2 (trvalý zábor), vše v k. ú. Nové Veselí.
Odpovědnost Odbor majetkový
Termín 31. 12. 2017