Detail materiálu pro radu čj. RK-38-2017-11

RK-38-2017-11.doc  RK-38-2017-11pr01.doc  RK-38-2017-11pr02.pdf  RK-38-2017-11pr03.pdf  RK-38-2017-11pr04.xls  RK-38-2017-11pr05.pdf  RK-38-2017-11pr06.doc
Číslo jednacíRK-38-2017-11
NázevNávrh na provedení rozpočtového opatření na kapitole Školství, mládeže a sportu - zápůjčka pro Střední průmyslovou školu Třebíč na projekt Zvýšení kvality vzdělávání v elektrotechnických a strojírenských oborech nákupem laserové tiskárny na výrobu plošný
Zpracoval E. Sedmíková
Předkládá K. Ubr
Popis problémuMateriál řeší poskytnutí zápůjčky Střední průmyslové škole Třebíč na projekt Zvýšení kvality vzdělávání v elektrotechnických a strojírenských oborech nákupem laserové tiskárny na výrobu plošných spojů a moderních obráběcích CNC strojů , financovaný z Integrovaného regionálního operačního programu (dále také IROP ).
Zastupitelstvo Kraje Vysočina usnesením č. 0049/01/2017/ZK udělilo souhlas s realizací projektu Zvýšení kvality vzdělávání v elektrotechnických a strojírenských oborech nákupem laserové tiskárny na výrobu plošných spojů a moderních obráběcích CNC strojů (dále jen Projekt ), Střední průmyslové školy Třebíč předkládaného do IROP a zároveň schválilo finanční závazek Kraje Vysočina předfinancovat projekt Střední průmyslové školy Třebíč Zvýšení kvality vzdělávání v elektrotechnických a strojírenských oborech nákupem laserové tiskárny na výrobu plošných spojů a moderních obráběcích CNC strojů ve výši 2 036 000 Kč za podmínky, že poskytovatel dotace projektový záměr schválí.
Střední průmyslová škola Třebíč předložila v rámci výzvy č. 33 IROP žádost o podporu v celkové předpokládané hodnotě 6 994 960 Kč. Žádost byla řídícím orgánem IROP schválena. Rozhodnutí o poskytnutí dotace včetně schválené konečné částky je uvedeno
v materiálu RK-38-2017-11, př. 2.
Cílem Projektu je nákup laserové tiskárny na výrobu plošných spojů - zařízení umožňuje velmi přesnou výrobu vícevrstvých desek plošných spojů za použití laserové technologie.
Dalším cílem projektu je vybavení odborné učebny novými CNC obráběcími stroji. V Projektu dojde k nákupu 1 ks CNC výukového - soustruh s možností vyučovat CNC programování ve více programovacích systémech a nákup 1 ks frézky s možností vyučovat CNC programování ve více programovacích systémech.
Podpora z Evropského fondu pro regionální rozvoj se předpokládá ve výši 85 %
a ze státního rozpočtu ve výši 5 % celkových způsobilých výdajů akce. Zbývajících 10 % celkových způsobilých výdajů bude hrazeno z vlastních zdrojů školy.
Střední průmyslová škola Třebíč předložila zřizovatelskému odboru žádost o předfinancování Projektu schváleného v rámci IROP zápůjčkou dle materiálu RK-38-2017-11, př. 3, cash flow projektu je uvedeno v příloze RK-38-2017-11, př. 4, rozpočet projektu a struktura výdajů jsou uvedeny v přílohách RK-38-2017-11, př. 5 a 6.
Dle žádosti je třeba schválit smlouvu o zápůjčce na předfinancování Projektu ve výši předpokládaných výdajů 2 036 000 Kč dle materiálu RK-38-2017-11, př. 1. Tato pravomoc je v působnosti Zastupitelstva Kraje Vysočina.
Návrh řešení Na základě předložené žádosti příspěvkové organizace navrhuje OŠMS radě kraje doporučit zastupitelstvu kraje rozhodnout poskytnout zápůjčku pro Střední průmyslovou školu Třebíč na předfinancování Projektu spolufinancovaného z IROP v celkové výši 2 036 000 Kč.
Finanční prostředky budou poskytovány dle zákona č. 250/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů, ve znění pozdějších předpisů v souvislosti s výkonem zřizovatelské funkce, a je nutné provést příslušné rozpočtové opatření ve vztahu k rozpočtu Kraje Vysočina.
StanoviskaOdbor ekonomický nemá připomínky k navrhovanému rozpočtovému opatření.
Odbor informatiky: Zápůjčka byla zaevidována v systému eDotace - ID dotace: O02354.0002.
doporučuje
zastupitelstvu kraje:
* rozhodnout uzavřít Smlouvu o zápůjčce ke krytí výdajů spojených s realizací projektu Zvýšení kvality vzdělávání v elektrotechnických a strojírenských oborech nákupem laserové tiskárny na výrobu plošných spojů a moderních obráběcích CNC strojů dle materiálu RK-38-2017-11, př. 1;
* schválit převod finančních prostředků ve výši 2 036 000 Kč z Fondu strategických rezerv Kraje Vysočina do rozpočtu kraje na kapitolu Školství, mládeže a sportu, § 3127 - Střední školy za účelem poskytnutí zápůjčky ve výši 2 036 000 Kč s určením pro Střední průmyslovou školu Třebíč na předfinancování projektu Zvýšení kvality vzdělávání v elektrotechnických a strojírenských oborech nákupem laserové tiskárny na výrobu plošných spojů a moderních obráběcích CNC strojů .
Odpovědnost odbor školství, mládeže a sportu, odbor ekonomický
Termín 31. 12. 2018