Detail materiálu pro radu čj. RK-38-2017-02

NázevZměny ve zřizovacích listinách
Zpracoval J. Hadravová, Z. Hloušková
Předkládá K. Ubr
Popis problémuObsahem materiálu jsou změny názvů příspěvkových organizací a jejich nové vymezení jejich předmětu činnosti.
Ředitel Základní školy Nové Město na Moravě, Malá 154 požádal o zařazení praktické školy včetně příslušného oboru do školského rejstříku. Zařazením střední školy do školského rejstříku se musí změnit i název příspěvkové organizace včetně předmětu činnosti.
Ředitel Obchodní akademie, Střední zdravotnické školy, Střední odborné školy služeb a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky Jihlava požádal o zařazení vyšší odborné školy včetně příslušných oborů do školského rejstříku. Zařazením vyšší odborné školy do školského rejstříku se musí změnit název příspěvkové organizace včetně zkráceného názvu a předmětu činnosti.
Rada Kraje Vysočina na svém zasedání konaném dne 14. 11. 2017 souhlasila se zařazením praktické školy a vyšší odborné školy včetně příslušných oborů do školského rejstříku usnesením č. 2037/36/2017/RK. Dodatky zřizovacích listin nabydou účinnosti dne 1. 9. 2018 za předpokladu existence pravomocného rozhodnutí Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy o zařazení praktické školy a vyšší odborné školy do školského rejstříku. V případě, že rozhodnutí Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy o zařazení praktické školy a vyšší odborné školy do školského rejstříku nabyde právní moci až po dni 1. 9. 2018, nabydou dodatky účinnosti dnem právní moci jednotlivých rozhodnutí.
Návrh řešení V materiálu RK-38-2017-02, př. 1 je předložen návrh Dodatku č. xx Zřizovací listiny příspěvkové organizace Základní školy Nové Město na Moravě, Malá 154 obsahující změnu názvu příspěvkové organizace a nové znění předmětu činnosti ve zřizovací listině.
V materiálu RK-38-2017-02, př. 2 je předložen návrh Dodatku č. xx Zřizovací listiny příspěvkové organizace Obchodní akademie, Střední zdravotnické školy, Střední odborné školy služeb a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky Jihlava obsahující změnu názvu příspěvkové organizace včetně zkráceného názvu a nové znění předmětu činnosti ve zřizovací listině.
OŠMS navrhuje, aby rada kraje doporučila zastupitelstvu kraje tyto dodatky zřizovacích listin schválit.
Podle § 35 odst. 2 písm. j) zákona č. 129/2000 Sb., o krajích (krajské zřízení), ve znění pozdějších předpisů, je zastupitelstvu kraje vyhrazeno zřizovat a rušit příspěvkové organizace a organizační složky kraje; k tomu schvalovat jejich zřizovací listiny.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
doporučuje
zastupitelstvu kraje schválit:
* Dodatek č. xx Zřizovací listiny příspěvkové organizace Základní škola Nové Město na Moravě, Malá 154, dle materiálu RK-38-2017-02, př. 1;
* Dodatek č. xx Zřizovací listiny příspěvkové organizace Obchodní akademie, Střední zdravotnická škola, Střední odborná škola služeb a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Jihlava, dle materiálu RK-38-2017-02, př. 2.
Odpovědnost OŠMS
Termín 28. 12. 2017