Detail materiálu pro radu čj. RK-34-2017-30

NázevNávrh smlouvy mezi Krajem Vysočina a Jihomoravským krajem
Zpracoval P. Bartoš
Předkládá H. Strnadová
Popis problémuJihomoravský kraj v průběhu roku 2016 zahájit zadávací řízení na veřejnou zakázku na výběr autobusových dopravců pro oblast Znojemska s předpokládaným zahájením provozu v prosinci 2017. Z důvodu zajištění propojení mezikrajské dopravy je s ohledem na komfort cestujících vhodné, aby přeshraniční linky byly provozovány uceleně. U soutěžených linek s přesahem na území Kraje Vysočina se Kraj Vysočina zavazuje postupovat dle již praktikovaného systému vzájemného zápočtu dopravních výkonů na základě smlouvy s Jihomoravským krajem ze dne 16. 12. 2014 anebo systémem úhrady kompenzace. Kombinace obou postupů je možná.
Na základě usnesení Zastupitelstva Kraje Vysočina č. 0289/04/2016/ZK ze dne 21. 6. 2016 byla uzavřena Smlouva o zajištění dopravní obslužnosti území Kraje Vysočina veřejnou linkovou osobní dopravou v souvislosti se zadávacím řízením Jihomoravského kraje na výběr autobusových dopravců pro oblast Znojemska. Daná smlouva řešila vztah v rámci zadání veřejné zakázky a princip následného uzavření mezikrajské smlouvy na základě veřejné zakázky Jihomoravského kraje pro oblast Znojemsko s přesahem linek na území Kraje Vysočina.
V materiálu RK-34-2017-30, př. 1 je uveden návrh smlouvy o úhradě kompenzace na zajištění dopravní obslužnosti veřejnou linkovou osobní dopravou na základě výsledku výše uvedené veřejné zakázky Jihomoravského kraje na výběr autobusových dopravců pro oblast Znojemska. Uzavření této smlouvy je nutné pro možnost finanční spoluúčasti na zajištění dopravní obsluhy, která bude realizována na území Kraje Vysočina na základě výběrového řízení pro oblast Znojemska.
Návrh řešení Odbor dopravy a silničního hospodářství navrhuje doporučit zastupitelstvu kraje rozhodnout o uzavření Smlouvy o úhradě kompenzace na zajištění dopravní obslužnosti veřejnou linkovou osobní dopravou s Jihomoravským krajem, se sídlem Žerotínovo náměstí 3/5, 601 82 Brno, IČO: 70888337, dle materiálu RK-34-2017-30, př. 1.
StanoviskaOddPKŽÚ nemá k návrhu usnesení připomínky.
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout uzavřít Smlouvu o úhradě kompenzace na zajištění dopravní obslužnosti veřejnou linkovou osobní dopravou s Jihomoravským krajem, se sídlem Žerotínovo náměstí 3/5, 601 82 Brno, IČO: 70888337, dle materiálu RK-34-2017-30, př. 1.
Odpovědnost odbor dopravy a silničního hospodářství, oddělení právní a krajského živnostenského úřadu
Termín 31. 12. 2017