Detail materiálu pro radu čj. RK-29-2017-16

RK-29-2017-16.doc  RK-29-2017-16pr01.pdf
Číslo jednacíRK-29-2017-16
NázevUdělení plné moci městu Žďár nad Sázavou k zajištění kácení dřevin v k.ú. Zámek Žďár a obci Žďár nad Sázavou
Zpracoval L. Sýkorová
Popis problémuMateriál řeší udělení plné moci městu Žďár nad Sázavou k zajištění povolení ke kácení dřevin.
Na odbor majetkový Krajského úřadu kraje Vysočina se obrátil Městský úřad ve Žďáře nad Sázavou se žádostí o zajištění udělení plné moci městu Žďár nad Sázavou k vyřízení povolení kácení dřevin rostoucích mimo les na pozemku par. č. 647/1 v k.ú. Zámek Žďár a obci Žďár nad Sázavou. Město Žďár nad Sázavou je investorem akce Zvýšení bezpečnosti cyklistické a pěší dopravy, Žďár nad Sázavou .
Na základě usnesení 1738/32/2016/RK a Smlouvy zakládající právo provést stavbu ze dne 17. 10. 2016 realizovalo město Žďár nad Sázavou akci Zvýšení bezpečnosti cyklistické a pěší dopravy, Žďár nad Sázavou na pozemcích par. č. 647/1 a par. č. 647/1 v k.ú. Zámek Žďár a obci Žďár nad Sázavou.
Na dotčeném pozemku par. č. 647/1 v k.ú. Zámek Žďár a obci Žďár nad Sázavou roste strom určený k pokácení. Jedná se o 1 ks javoru mléče s obvodem kmene 267 cm.
Pozemek par. č. 647/1 v k.ú. Zámek Žďár a obci Žďár nad Sázavou vede Katastrální úřad pro Vysočinu, katastrální pracoviště Žďár nad Sázavou na LV 1090 pro k.ú. Zámek Žďár a obec Žďár nad Sázavou.
Návrh řešení OM navrhuje městu Žďár nad Sázavou, zastoupenému starostou města Ing. Zdeňkem Navrátilem, udělit plnou moc k podání žádosti o pokácení 1 ks dřevin rostoucích mimo les. Usnesení předpokládá rozhodnout udělit plnou moc městu Žďár nad Sázavou k podání žádosti o pokácení 1 ks dřevin rostoucích mimo les na pozemku par. č. 647/1 v k.ú. Zámek Žďár a obci Žďár nad Sázavou.
StanoviskaUsnesením 1738/32/2016/RK rada kraje rozhodla uzavřít mezi Krajem Vysočina a městem Žďár nad Sázavou Smlouvu zakládající právo provést stavbu Zvýšení bezpečnosti cyklistické a pěší dopravy, Žďár nad Sázavou , kterou budou dotčeny pozemky par. č. 647/5 a par. č. 647/1 v k.ú. Zámek Žďár a obci Žďár nad Sázavou.
udělit plnou moc městu Žďár nad Sázavou, zastoupenému starostou Ing. Zdeňkem Navrátilem, k podání žádosti o pokácení 1 ks dřevin rostoucích mimo les na pozemku par. č. 647/1 v k.ú. Zámek Žďár a obci Žďár nad Sázavou.
Termín 19. 9. 2017