Detail materiálu pro radu čj. RK-20-2005-04

RK-20-2005-04.doc
Číslo jednacíRK-20-2005-04
NázevVýstavba chodníku v k. ú. a obci Studnice
Zpracoval Z. Maštera
Popis problémuNa odbor majetkový se obrátila obec Studnice se žádostí o vydání souhlasu se stavbou chodníku při silnici III/36056 v k. ú. a obci Studnice, která se dotkne pozemku par. č. PK 1092/1, který je ve vlastnictví kraje Vysočina na základě zákona č. 157/2000 Sb., o přechodu některých věcí, práv a závazků z majetku ČR do majetku krajů, v platném znění a Rozhodnutí MDS ČR čj. 3796/01-9-KM ze dne 10. 9. 2001. Zřizovací listinou byl dán do správy příspěvkové organizace kraje s názvem Správa a údržba silnic Třebíč. Katastrálním úřadem pro Vysočinu, katastrální pracoviště Třebíč je veden na listu vlastnictví č. 75 pro uvedené k. ú. a obec ve vlastnictví kraje Vysočina se správou pro Správu a údržbu silnic Třebíč. Obec Studnice počítá s tím, že po dostavění chodníku požádá kraj Vysočinu o převedení chodníkem zastavěné části uvedeného pozemku do vlastnictví obce Studnice na náklady obce.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje vyslovit souhlas se stavbou chodníku na pozemku par. č. PK 1092/1 v k. ú. a obci Studnice za podmínek stanovených Správou a údržbou silnic Třebíč a po realizaci stavby a geometrickém zaměření darovat části uvedeného pozemku, zastavěné chodníkem obci Studnice. Z tohoto důvodu je třeba zveřejnit na úřední desce krajského úřadu záměr darování části pozemku par. č. PK 1092/1 v k. ú. a obci Studnice zastavěné chodníkem obci Studnice. Usnesení předpokládá vyslovení souhlasu se stavbou chodníku, zveřejnění záměru darovat obci Studnice část výše uvedeného pozemku zastavěného chodníkem a doporučení zastupitelstvu schválit darování chodníkem zastavěné části pozemku.
StanoviskaSpráva a údržba silnic Třebíč vyjádřila svůj souhlas se stavbou dne 7. 4. 2005.
souhlasí
s výstavbou chodníku na pozemku par. č. PK 1092/1 v k. ú. a obci Studnice;
zveřejnění záměru darovat obci Studnice část pozemku par. č. PK 1092/1 v k. ú. a obci Studnice, zastavěnou chodníkem a
doporučuje
zastupitelstvu kraje schválit darování části pozemku par. č. PK 1092/1 v k. ú. a obci Studnice, zastavěnou chodníkem obci Studnice.
Termín 2005