Detail materiálu pro radu čj. RK-20-2005-03

RK-20-2005-03.doc
Číslo jednacíRK-20-2005-03
NázevZabezpečení tělesa silnice III/36057 u domu čp. 131 v obci Rudíkov, návrh na provedení rozpočtového opatření
Zpracoval T. Pípal
Popis problémuDne 12. 8. 2004 proběhlo místní šetření ve věci řešení vybudování opěrné zdi u silnice III/36057 u domu čp. 131 v obci Rudíkov. Byla konstatována nutnost řešení dvou problémů: zabezpečení ujíždějícího tělesa silnice III/36057 a odvedení povrchové vody z této komunikace (dochází k zaplavování pozemku pí. Bíbrové u objektu čp. 131).
Pro řešení byla vypracována projektová dokumentace ve stupni DSP v listopadu 2002. Dle názoru odboru majetkového je řešení dle uvedené dokumentace nevhodné a finančně náročné. Toto řešení je podmíněno přeložkou plynovodní přípojky k objektu čp. 131 a přeložkou telefonního kabelu. Dále je zde uvažováno s vybudováním chodníku, což si vynutí vybudování opěrné zdi a její posunutí směrem od komunikace, tudíž na cizí pozemek (trvalý zábor). Dle svého vyjádření nemá Obec Rudíkov finanční prostředky pro spoluúčast s vybudováním opěrné zdi a - pouze na uhrazení chodníku (zápis z 2004).
Pro posouzení vypracované projektové dokumentace a návrh vhodnějšího řešení byl odborem majetkovým osloven projektant Ing. Jan Lauerman, geologie a geotechnika, Dlouhá Brtnice. Projektant se podrobně seznámil s vypracovanou projektovou dokumentací a se zápisy z jednání. Na základě předaných podkladů projektant vypracoval vyjádření a návrh řešení zabezpečení tělesa sil. III/36057.
Nově navržené řešení pomocí vyvýšeného železobetonového trámce je podstatně jednodušší
a méně nákladné, avšak dostačující pro zabezpečení tělesa silnice III/36057 a vyřešení odvodnění v dotčeném úseku. Tato varianta neřeší vybudování chodníku a nevyžádá si přeložku plynovodní přípojky ani telefonního kabelu.
S návrhem nového řešení Obec Rudíkov souhlasí (vyjádření ze dne 13. 5. 2005) za předpokladu takového řešení konstrukce, které umožní budoucí vybudování chodníku v dotčeném úseku. Toto je dle vyjádření Ing. Jana Lauermana možné, avšak přesné technické řešení musí být předmětem samostatné projektové dokumentace jejímž zadavatelem bude investor stavby chodníku tj. obec Rudíkov.
Návrh řešení OM navrhuje zabezpečení tělesa silnice III/36057 provést dle varianty navržené Ing. Lauermanem. Návrh předpokládá zadání projektové dokumentace a zahájení jednání v rámci přípravy stavby a potřebných správních řízení. Podkladem pro zadání projektové dokumentace bude nové řešení zabezpečení tělesa sil. III/36057 pomocí železobetonového trámce.
Návrh dále předpokládá schválit rozpočtové opatření v rámci kapitoly Nemovitý majetek, příloha M4 Investice v dopravě zařazením nové akce "Zabezpečení tělesa silnice III/36057 u domu čp. 131 v obci Rudíkov" a přesunem finančních prostředků z akce "II/130 Ledeč n/S. most ev. č. 130-009" ve výši 100 000 Kč na nově zařazenou akci. Finanční prostředky budou použity k úhradě projektové dokumentace pro stavební povolení.
StanoviskaOdbor dopravy nemá připomínek k předkládanému materiálu a souhlasí s nově navrženým řešením pomocí vyvýšeného železobetonového trámce.
Odbor ekonomický souhlasí s navrhovaným rozpočtovým opatřením na kapitole Nemovitý majetek
* zařazení nové akce "Zabezpečení tělesa silnice III/36057 u domu čp. 131 v obci Rudíkov" do přílohy M4 Investice v dopravě, která je součástí kapitoly Nemovitý majetek;
* rozpočtové opatření v rámci kapitoly Nemovitý majetek , položky Investice v dopravě, § 2212 - Silnice spočívající ve snížení rozpočtu akce "II/130 Ledeč n/S. most ev. č. 130-009" o částku 100 tis. Kč a povýšení rozpočtu akce "Zabezpečení tělesa silnice III/36057 u domu čp. 131 v obci Rudíkov" o částku 100 tis. Kč.
Odpovědnost odbor majetkový, odbor ekonomický
Termín 2005