Detail materiálu pro radu čj. RK-26-2017-58

NázevPodání projektové žádosti Podpora a rozvoj sociální práce v Kraji Vysočina
Zpracoval M. Jelínek
Předkládá V. Švarcová
Popis problémuUsnesením Rady kraje 0822/16/2017/RK bylo schváleno předložení projektového záměru Podpora a rozvoj sociální práce v Kraji Vysočina v rámci výzvy 007 z Operačního programu Zaměstnanost, prioritní osa: 2 Sociální začleňování a boj s chudobou; oblast podpory: 2.2 Zlepšování přístupu k dostupným, udržitelným a vysoce kvalitním službám, včetně zdravotnictví a sociálních služeb obecného zájmu. Tento projektový záměr byl schválen v rámci Programového partnerství pro začleňování a přístup ke službám v Praze. OSV tak zpracoval projekt a žádost o jeho podporu. Tento předpokládáme předložit řídícímu orgánu MPSV nejpozději do 1. 9. 2017. Zahájení realizace projektu je plánováno od 1. 1. 2018 a ukončení 31. 12. 2020. Doba trvání projektu je 36 měsíců.
Cílem je rozvíjení hlubších předpokladů pro samostatný profesionální výkon činností sociálních pracovníků a veřejných opatrovníků městských a obecních úřadů. Zahrnuje vzdělávání, pořádání workshopů, metodických aktivit, supervizní podporu atd. Dále se pak projekt zabývá informovaností o sociální práci veřejnosti. Dalším z cílů projektu je efektivnější koordinace dobrovolnických center a i menších dobrovolnických programů. Z projektu bude také hrazena kampaň zaměřená na dobrovolnictví.
Pro zajištění a naplnění cílů projektu se předpokládá personální posílení na úseku sociální práce o jednoho sociálního pracovníka, projekt předpokládá také vznik jednoho pracovního místa krajského koordinátora dobrovolnických aktivit, který bude současně koordinovat aktivity projektu. Z nepřímých nákladů pak bude hrazen i 0,5 úvazek finančního
a 0,5 projektového manažera.
Celkový rozpočet projektu činí 7 037 490 Kč. V případě, že bude uvedený projekt vybrán k podpoře z Operačního programu Zaměstnanost, 85% celkových způsobilých nákladů bude financováno z evropských fondů (5 981 866,5 Kč), 10% ze státního rozpočtu (703 749 Kč), a 5 % z rozpočtu kraje (tedy žadatele - 351 874,5 Kč). Projekt bude mít zajištěno zálohové financování.
Návrh řešení Navrhujeme, aby rada kraje uložila odboru sociálních věcí předložení projektové žádosti Podpora a rozvoj sociální práce v Kraji Vysočina .
StanoviskaStanovisko Grémia ředitele: Grémium ředitele souhlasí s projektovým záměrem
ukládá
odboru sociálních věcí podání projektové žádosti Podpora a rozvoj sociální práce v Kraji Vysočina , a to v rámci Operačního programu Zaměstnanost k výzvě 007.
Odpovědnost odbor sociálních věcí
Termín 1. 9. 2017