Detail materiálu pro radu čj. RK-26-2017-28

RK-26-2017-28.doc  RK-26-2017-28pr01.pdf
Číslo jednacíRK-26-2017-28
NázevDruhý ročník hokejového kempu pro hokejisty (mládež) z partnerského regionu Minská oblast Běloruska
Zpracoval8 Druhý ročník hokejového kempu pro hokejisty (mládež) z partnerského regionu Minská oblast Běloruska pro: jednání rady kraje č. 26/2017 dne 22. 8. 2017 Zpracoval (a): Z. Kadlec
Předkládá Z. Kadlec
Popis problémuV rámci mezinárodní regionální partnerské spolupráce Kraje Vysočina a Minské oblasti Běloruska bude v letošním roce realizován druhý ročník hokejového kempu (ukázkového tréninkového týdne sportovní přípravy), jehož se zúčastní hokejisté (mládež) z partnerského regionu Kraje Vysočina - regionu Minská oblast, Běloruská republika.
Organizátorem a zajišťovatelem akce bude HC Lední medvědi Pelhřimov - muži s.r.o., se sídlem Pelhřimov, Nádražní 2244, PSČ 393 01, IČO 26078171.
Termín konání kempu je ve dnech 19. až 27. srpen 2017.
Kempu se zúčastní 20 hráčů do pole a 2 brankáři, dále max. 5 dospělých členů doprovodu v jednotlivých nebo kumulovaných pozicích: trenér, vedoucí mužstva, pomocník pro organizaci a dozor, řidič, příp. překladatel.
Příslušná smlouva, na jejímž základě je hokejový kemp organizován, je připojena pro informaci formou přílohy (viz dokument RK-26-2017-28; př. 1). Za Kraj Vysočina byla uzavřena ředitelem krajského úřadu Zdeňkem Kadlecem dne 12. 6. 2017 v rámci zmocnění Radou Kraje Vysočina (viz usnesení č. 0259/09/2005/RK ze dne 22. 2. 2005).
Nad rámec standardní organizace hokejového kempu se organizátor - hostitelský klub HC Lední medvědi Pelhřimov v dohodě s dalšími kluby rozhodl uspořádat o víkendu
25. - 27. 8. mezinárodní mládežnický hokejový turnaj. Účast na turnaji přislíbily kromě hostitelského klubu HC Lední medvědi Pelhřimov následující hokejové kluby: HC Šachťor Soligorsk, Běloruská republika; HC Rytíři Kladno, Česká republika; HC Černošice, Česká republika; dosud v jednání (účast zatím závazně nepotvrzena) klubů HC Dolný Kubín, Slovenská republika; HC Mušketýři Hamburk, Spolková republika Německo.
Organizační a finanční zajištění navazujícího turnaje není předmětem spolupráce mezi Krajem Vysočina a hostitelským hokejovým klubem, související náklady jsou výlučně věcí hostitelského hokejového klubu a dalších účastníků turnaje. Pro účastníky hokejového kempu z našeho partnerského regionu - Minské oblasti Běloruska však bude turnaj nepochybně vítaným zpestřením, pro všechny účastníky pak sportovním, společenským i edukativním přínosem.
Návrh řešení Vzhledem ke shora uvedenému předkladatel navrhuje radě kraje vzít na vědomí informaci o realizaci druhého ročníku hokejového kempu pro hokejisty (mládež) z partnerského regionu Minská oblast Běloruska.
StanoviskaEkonomický odbor
Ekonomický odbor bere materiál na vědomí.

Odbor školství, mládeže a sportu
Odbor nemá k řešení, jehož se informace týká, připomínky.

Odbor sekretariátu hejtmana
Odbor nemá k řešení, jehož se informace týká, připomínky. Náklady na pořádání hokejového kempu jsou kryty Rozpočtem Kraje Vysočina na rok 2017, konkrétně prostředky z kapitoly Zastupitelstvo kraje , položka 6223 Mezinárodní spolupráce .
bere na vědomí
informaci o realizaci druhého ročníku hokejového kempu pro hokejisty (mládež) z partnerského regionu Minská oblast Běloruska dle materiálu RK-26-2017-28.
Odpovědnost odbor sekretariátu hejtmana
Termín 31. 8. 2017