Detail materiálu pro radu čj. RK-23-2017-28

RK-23-2017-28.doc  RK-23-2017-28pr01.doc
Číslo jednacíRK-23-2017-28
NázevUzavření smlouvy o smlouvě budoucí o zřízení věcného břemene pro akci Transformace Domova Kamélie Křižanov I - Třešť - přípojka jednotné kanalizace
Zpracoval J. Mazánková
Popis problémuKraj Vysočina bude investorem akce Transformace Domova Kamélie Křižanov I - Třešť - přípojka jednotné kanalizace.
V rámci majetkoprávní přípravy této akce je třeba uzavřít s vlastníkem dotčeného pozemku, kterým je město Třešť, smlouvu o smlouvě budoucí o zřízení věcného břemene, spočívající v právu oprávněného (Kraj Vysočina) užívat část pozemku, v právu zřídit a provozovat stavbu na něm a s tím souvisejícím právem vstupu a vjezdu na pozemek. Dotčeným pozemkem je par. č. 378/4 v k. ú. obci Třešť. Zřízení věcného břemene bude bezúplatné. Jedná se o zřízení nové přípojky jednotné kanalizace.
Celá stavební akce Transformace Domova Kamélie Křižanov I - Třešť, bude spolufinancována z evropských fondů.
Návrh řešení OM navrhuje radě kraje rozhodnout uzavřít smlouvu o smlouvě budoucí o zřízení věcného břemene, neboť bez této smlouvy nelze požádat o stavební povolení pro zhotovení přípojky.
Návrh usnesení předpokládá rozhodnout uzavřít smlouvu o smlouvě budoucí o zřízení věcného břemene. Návrh smlouvy je obsahem materiálu RK-23-2017-28, př. 1.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
uzavřít bezúplatnou smlouvu o smlouvě budoucí o zřízení věcného břemene mezi Krajem Vysočina jako oprávněným a městem Třešť, se sídlem Revoluční 20/1, 589 01 Třešť, IČ 002 86 753, jako povinným z věcného břemene, spočívající v právu užívat část pozemku, zřídit a provozovat stavbu na něm a s tím souvisejícím právem vstupu a vjezdu na pozemek par. č. 378/4 v k. ú. a obci Třešť, dle materiálu RK-23-2017-28, př. 1., v rámci akce Transformace Domova Kamélie Křižanov I - Třešť - přípojka jednotné kanalizace .
Termín 31. 7. 2017