Detail materiálu pro radu čj. RK-23-2017-02

RK-23-2017-02.doc  RK-23-2017-02pr01.doc  RK-23-2017-02pr02.doc
Číslo jednacíRK-23-2017-02
NázevRozhodnutí o zahájení příprav na projektu Digitální technické mapy kraje Vysočina
Zpracoval P. Pavlinec, L. Jůzl
Předkládá P. Pavlinec
Popis problémuCílem projektu Digitální technická mapa (DTM) Kraje Vysočina je vytvoření a správa jednotné referenční polohopisné mapy velkého měřítka s garancí kvality. Bude zajišťovat jednotnou správu dat, jejich sjednocení a sdílení při činnostech spojených zejména se stavební činností, tvorbou územních plánů obcí, správou majetku a krizovým řízením. Projekt DTM Kraje Vysočina reaguje na potřeby obcí kraje a správců sítí.
Přípravné práce vyžadují spolupráci partnerů zapojených do DTM, jejichž činností se DTM dotýká, včetně odborů Kraje Vysočina a Projektové kanceláře Kraje Vysočina, která bude zpracovávat studii proveditelnosti projektu.
Více o problematice DTM kraje viz příloha č. 1 materiálu.
Návrh řešení Odbor informatiky v tomto smyslu radě kraje předkládá návrh na zpracování studie proveditelnosti, která by zmapovala veškeré souvislosti možné realizace DTM a navrhla další postup.

Zadání pro tuto studii proveditelnosti je součástí přílohy č. 2 materiálu.
StanoviskaOdbor územního plánování a stavebního řádu - nemá připomínky.

Projektová kancelář Kraje Vysočina - souhlasí s případným zapojením do projektu DTM.

Odbor analýz a podpory řízení - objednávka Projektové kanceláři Kraje Vysočina, příspěvkové organizaci, na zpracování projektové dokumentace projektu bude řešena samostatným materiálem po vyspecifikování rozsahu díla.
ukládá
Odboru informatiky Krajského úřadu Kraje Vysočina zahájit přípravné práce na projektu Digitální technická mapa Kraje Vysočina dle materiálů RK-23-2017-02, př. 1 a RK-23-2017-02, př. 2.
Odpovědnost odbor informatiky
Termín-- 2017- 12- 31