Detail materiálu pro radu čj. RK-22-2017-82

NázevInformace o zahájení zpracování Strategie regionálního rozvoje ČR 2021+
Zpracoval D. Vichr, M. Molák
Předkládá I. Fryšová
Popis problémuNa začátku roku 2017 zahájilo Ministerstvo pro místní rozvoj první kroky k přípravě Strategie regionálního rozvoje ČR 2021+ (dále i SRR ), která je základním dokumentem ČR v oblasti regionálního rozvoje a bude stěžejní pro přípravu regionální politiky po roce 2020 včetně nastavení programovacího období EU 2021-2027. SRR by měla být podkladem pro intervence státu do témat, které mají významný regionální/územní rozměr.
V rámci přípravy byly ustanoveny tři územní pracovní skupiny (regionální, urbánní a venkov), které budou mít za úkol řešit jednotlivé tematické oblasti. Pro vhodné provázání SRR s analytickými a koncepčními dokumenty regionů byly vedoucí odborů regionálního rozvoje krajských úřadů ze strany Odboru regionální politiky MMR ČR požádání o sdělení kontaktních osob do pracovní skupiny regionální, kde budou zapojeni zástupci všech krajů. Vedoucí Odboru regionálního rozvoje Krajského úřadu Kraje Vysočina zaslala emailem dne 12. 6. 2017 na MMR seznam kontaktních osob za Kraj Vysočina. Členkou PS regionální za Kraj Vysočina je doc. RNDr. Iveta Fryšová, PhD., jejím náhradníkem pak Mgr. Dušan Vichr.
V současné době se zpracovává analytická část, na kterou navážou práce na tzv. problémové analýze. V průběhu letních měsíců bude zahájen v rámci pracovních skupin proces připomínkování zpracovávaných částí. Zhruba od října 2017 bude pozornost věnována návrhové a následně implementační části strategie. Dle předběžného harmonogramu by kompletně zpracovaná strategie měla být schválena Vládou ČR na přelomu let 2018 a 2019.
Návrh řešení ORR navrhuje radě kraje vzít na vědomí informace uvedené v materiálu RK-22-2017-82 související se zahájením zpracování Strategie regionálního rozvoje ČR 2021+.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
bere na vědomí