Detail materiálu pro radu čj. RK-21-2017-51

NázevProjekt RUMOBIL - Zpráva o průběhu projektu č. 2 a finanční zpráva č. 1
Zpracoval L. Matoušková, B. Šprynarová
Předkládá I. Fryšová
Popis problémuJedná se o zprávu o průběhu projektu č. 2 a finanční zprávu č. 1 v rámci projektu Rural Mobility in European Regions affected by Demographic Change (dále jen RUMOBIL ), kde je Kraj Vysočina projektovým partnerem.
Projekt RUMOBIL získal podporu v 1. výzvě programu nadnárodní spolupráce Interreg CENTRAL EUROPE 2014 - 2020 a zaměřuje se na zlepšení organizace, dostupnosti a kvality služeb veřejné dopravy v regionech s převážně venkovským charakterem, dotčených demografickými změnami, a nalézt inovativní řešení a přístupy k dopravnímu plánování a koncepci dopravních politik pro tyto regiony.
Předkládaná zpráva o průběhu projektu, dle materiálu RK-21-2017-51, př. 1 (znění v anglickém jazyce), resp. RK-21-2017-51, př. 1a (překlad do českého jazyka), se vztahuje ke 2. monitorovacímu období, tj. 1. 12. 2016 - 31. 5. 2017, a obsahuje informace o realizovaných věcných aktivitách v rozdělení dle jednotlivých klíčových aktivit (tzv. work packages) a další údaje v souladu s aktuálně platnou verzí Pokynů pro příjemce ke kontrole pro program Interreg CENTRAL EUROPE (dále jen Pokyny ).
Součástí zprávy o průběhu projektu je též finanční zpráva a soupiska výdajů, a to souhrnně za 1. a 2. monitorovací období, tj. 1. 6. 2016 - 31. 5. 2017. Důvodem je skutečnost, že vynaložené způsobilé výdaje Kraje Vysočina v 1. monitorovacím období nepřesáhly minimální hranici, kterou pro potřeby vydání certifikace Pokyny stanovují na 7 500 EUR. Za 1. a 2. monitorovací období si Kraj Vysočina nárokuje výdaje v celkové výši 13 272,41 EUR, resp. 351 280,87 Kč (1 EUR = 26,467 Kč) za mzdové výdaje zaměstnanců projektu, administrativní náklady, náklady na cestovné a ubytování při pracovních cestách souvisejících s realizací projektu a náklady spojené s realizací pilotní aktivity projektu - spuštěním provozu nových spojů veřejné linkové osobní dopravy.
Návrh řešení V souladu s kap. 1 Pokynů je povinností partnerů předkládat orgánu kontroly 1. stupně programu Interreg CENTRAL EUROPE (tj. Centru pro regionální rozvoj České republiky) dokumenty ke kontrole v šestiměsíčních cyklech, a to do 15 dnů od ukončení příslušného monitorovacího období. Výdaje jsou předkládány ke kontrole/certifikaci zpravidla za každé monitorovací období za podmínky, že výdaje nárokované ve finanční zprávě byly vynaloženy a přesáhly 7 500 EUR. Tím není dotčena povinnost partnerů předložit Zprávu o průběhu projektu v každém monitorovacím období.
Odbor regionálního rozvoje Krajského úřadu Kraje Vysočina (dále jen ORR ) navrhuje Radě Kraje Vysočina vzít na vědomí informace uvedené ve zprávě o průběhu projektu č. 2 a finanční zprávě č. 1 dle materiálu RK-21-2017-51, př. 1 a uložit Odboru regionálního rozvoje předložit zprávu o průběhu projektu č. 2 a finanční zprávu č. 1 orgánu kontroly 1. stupně.
V souladu s kap. 6 Pokynů budou zpráva o průběhu projektu a finanční zpráva předloženy elektronicky prostřednictvím monitorovacího systému programu - eMS.
StanoviskaGrémium ředitele: bere monitorovací zprávu na vědomí.

Odbor ekonomický: nemá připomínky k návrhu usnesení.

Odbor dopravy a silničního hospodářství: souhlasí s návrhem usnesení.
bere na vědomí
informace uvedené ve zprávě o průběhu projektu č. 2 a finanční zprávě č. 1 dle materiálu RK-21-2017-51, př. 1.
Odpovědnost ORR
Termín 15. 6. 2017