Detail materiálu pro radu čj. RK-19-2005-03

RK-19-2005-03.doc
Číslo jednacíRK-19-2005-03
NázevVysokorychlostní datové připojení obce Želetava - místní část Šašovice a darování pozemku v k. ú. Šašovice
Zpracoval Z. Maštera
Popis problémuKraj Vysočina vlastní na základě zákona 157/2000 Sb. o přechodu některých věcí, práv a závazků z majetku České republiky do majetku krajů a Rozhodnutí Ministerstva dopravy a spojů č. 3796/01-9-KM ze dne 10.9.2001 pozemek par. č. 1105 v k. ú. Šašovice a obci Želetava. V okraji tohoto pozemku byly v nezjištěné době vybudovány chodníky, které jsou ve vlastnictví obce Želetava.
Obec Želetava hodlá vybudovat vysokorychlostní datové připojení obce Želetava - místní části Šašovice kabelem, uloženým dle projektu mimo jiné i do pozemku par. č. 1105 v tomto k. ú.
Kabel má být uložen do části uvedeného pozemku, která je zastavěna chodníky.
Na kraj se obrátila obec Želetava se žádostí
a) o souhlas s uložením vysokorychlostního datového kabelu do pozemku par. č. 1105 v k. ú. Šašovice a obci Želetava;
b) o bezúplatný převod chodníky zastavěné části uvedeného pozemku do vlastnictví obce.
Obec v případě souhlasu s bezúplatným převodem převezme veškeré náklady s tímto převodem.
Návrh řešení Vzhledem k tomu, že chodník je veřejně přístupnou pozemní komunikací v třídě místních komunikací, které jsou ve vlastnictví obce navrhuje odbor majetkový darovat část pozemku par. č. 1105 v k. ú. Šašovice a obci Želetava zastavěnou chodníky obci Želetava. Obec Želetava nechá vyhotovit oddělovací geometrický plán na své náklady a zaplatí poplatek za vklad do katastru nemovitostí.
Návrh usnesení předpokládá schválení zveřejnění záměru darování části uvedeného pozemku zastavěného stavbou chodníku obci a doporučení zastupitelstvu kraje schválit darování obci.
Protože po převodu části pozemku 1105 v k. ú. Šašovice by došlo u věcného břemene uložení a údržby vysokorychlostního kabelu, uloženého do tohoto pozemku ke splynutí osoby oprávněné a povinné z věcného břemene, doporučuje odbor majetkový pro účely stavebního řízení vyslovit souhlas s uložením vysokorychlostního datového kabelu do pozemku 1105 v k. ú. Šašovice, který je ve vlastnictví kraje Vysočina.
StanoviskaSpráva a údržba silnic Třebíč vyjádřila svůj souhlas se stavbou dne 18. 4. 2005.
zveřejnění záměru darovat obci Želetava část pozemku par. č. 1105 v k. ú. Šašovice a obci Želetava, zastavěnou chodníkem;
souhlasí
s uložením vysokorychlostního datového kabelu do pozemku par. č. 1105 v k. ú. Šašovice a obci Želetava a
doporučuje
zastupitelstvu kraje schválit darování části pozemku par. č. 1105 v k.ú. Šašovice a obci Želetava zastavěné chodníkem obci Želetava.
Termín 2005