Detail materiálu pro radu čj. RK-20-2017-75

RK-20-2017-75.doc  RK-20-2017-75pr01.doc  RK-20-2017-75pr02.doc  RK-20-2017-75pr03.pdf  RK-20-2017-75pr04.doc
Číslo jednacíRK-20-2017-75
NázevMajetkoprávní příprava pro stavbu II/353 Stáj - Zhoř
Zpracoval J. Krška
Popis problémuJedná se o nabytí pozemků do vlastnictví Kraje Vysočina pro stavbu II/353 Stáj - Zhoř a uzavření smluv nájemních a smluv o výpůjčce na pozemcích zahrnutých do dočasného záboru stavby.
Stavba II/353 Stáj - Zhoř se nachází na silnici II/353 spojující města Jihlavu a Žďár nad Sázavou. Nachází se na katastrálních územích Zhoř u Jihlavy, Dobroutov, Arnolec, Stáj a Rudolec. Cílem stavby je rekonstrukce povrchu vozovky spojená se sjednocením šířkového uspořádání komunikace na kategorii S9,5/60, vyčištění přilehlých příkopů a zlepšení odtokových poměrů v okolí propustků, úprava nezpevněných krajnic.
V rámci majetkoprávního vypořádání stavby II/353 Stáj - Zhoř je nutné zajistit smlouvy s vlastníky pozemků dotčených stavbou, kterými bude zajištěno vypořádání vlastnických vztahů. Jedná se o nabytí pozemků trvale dotčených předmětnou stavbou. Podle vyhotovených geometrických plánů je třeba získat nevykoupené pozemky pod plánovanou stavbou do vlastnictví Kraje Vysočina v rozsahu dle materiálu RK-20-2017- xx, př. 1.
Podle projektové dokumentace vypracované společností Profi Jihlava spol. s r.o., jsou výše
uvedenou stavbou dále dočasně dotčeny pozemky uvedené v materiálu RK-20-2017-75, př. 2. Prostřednictvím smluv nájemních a smluv o výpůjčce v rozsahu materiálu
RK-20-2017-75, př. 2 chce odbor majetkový řešit práva investora k dočasně dotčeným pozemkům.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje uzavřít smlouvy nájemní s vlastníky pozemků zahrnutých do dočasného záboru stavby II/353 Stáj - Zhoř v katastrálních územích Zhoř u Jihlavy, Arnolec a Stáj v rozsahu a za cenu dle materiálu RK-20-2017-75, př. 2. Na pozemky ve vlastnictví obce Stáj a obce Zhoř, mimo pozemky sdružené v lesních družstvech navrhuje odbor majetkový uzavřít smlouvy o výpůjčce.
Odbor majetkový dále navrhuje k zajištění plynulé majetkoprávní přípravy doporučit zastupitelstvu kraje rozhodnout nabýt pozemky v katastrálních územích Zhoř u Jihlavy, Dobroutov, Arnolec, Stáj a Rudolec pro stavbu II/353 Stáj - Zhoř . Kupní cena bude prodávajícím navržena jako cena stanovená dohodou. Kupní cena bude v případě, že se na pozemku nacházejí trvalé porosty, zvýšena o cenu těchto porostů, stanovenou podle platné oceňovací vyhlášky. Pozemky ve vlastnictví obcí Zhoř, Dobroutov, Arnolec, Stáj a Rudolec (mimo pozemky sdružené do lesních družstev) budou převedeny darem.
Návrh usnesení předpokládá doporučit zastupitelstvu kraje rozhodnout nabýt pozemky do vlastnictví Kraje Vysočina dle materiálu RK-20-2017-75, př. 1.
Smlouvy nejsou předkládány, protože se jedná o standardní smluvní vztahy.
StanoviskaOdbor dopravy a silničního hospodářství souhlasí s uzavřením smluv nájemních a smluv o výpůjčce a s nabytím pozemků do vlastnictví Kraje Vysočina.
uzavřít v rámci majetkoprávní přípravy stavby II/353 Stáj - Zhoř :
* mezi vlastníky pozemků vedených v katastru nemovitostí v době uzavírání smluv na straně pronajímatelů a Krajem Vysočina na straně nájemce nájemní smlouvy v rozsahu a za nájemné dle materiálu RK-20-2017-75, př. 2;
* mezi obcemi Stáj a Zhoř na straně půjčitelů a Krajem Vysočina na straně vypůjčitele smlouvy o výpůjčce na pozemky v rozsahu dle materiálu RK-20-2017-75, př. 2;
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout nabýt do vlastnictví Kraje Vysočina pozemky pro stavbu II/353 Stáj - Zhoř v rozsahu, způsobem, za podmínek a ceny dle materiálu RK-20-2017-75, př. 1 od vlastníků vedených v katastru nemovitostí v době uzavírání smluv.
Termín 20. 6. 2017