Detail materiálu pro radu čj. RK-16-2017-44

RK-16-2017-44.doc  RK-16-2017-44pr01.doc  RK-16-2017-44pr02.doc  RK-16-2017-44pr03.doc
Číslo jednacíRK-16-2017-44
NázevUzavření smluv pro realizaci projektu II/353 Nové Veselí - obchvat
Zpracoval M. Slánský
Popis problémuTento materiál projednává uzavření smluv zakládajících právo provést stavbu a smluv nájemních na pozemky v k. ú. a obci Nové Veselí a v k. ú. Budeč u Žďáru nad Sázavou a obci Budeč v rámci akce II/353 Nové Veselí - obchvat .
Kraj Vysočina má v úmyslu v rámci projektu II/353 Nové Veselí - obchvat vybudovat stavbu obchvatu, který zlepší dopravní situaci v obcích Budeč a Nové Veselí a tím dojde i ke zkvalitnění komfortu bydlení občanů v daných lokalitách. Podle dostupných údajů a dle záborového elaborátu vyhotoveného inženýrskou a projektovou kanceláří Profi Jihlava, spol. s r.o., Pod Příkopem 6, 586 01 Jihlava budou předmětem uzavření smluv zakládajících právo provést stavbu a smluv nájemních na pozemky od fyzických osob i právnických osob (Agrovysočina, a.s, Zemědělské družstvo vlastníků Novoveselsko, Kinský Žďár, a.s. a Římskokatolická farnost Nové Veselí) dle materiálů RK-16-2017-44, př. 1 (katastrální území Nové Veselí) a RK-16-2017-44, př. 2 (katastrální území Budeč u Žďáru nad Sázavou). S městysem Nové Veselí a obcí Budeč budou uzavřeny pouze smlouvy zakládající právo provést stavbu, trvalé a dočasné zábory pozemků v jejich vlastnictví jsou rovněž uvedeny v materiálech RK-16-2017-44, př. 1 a RK-16-2017-44, př. 2. S Českou republikou - Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových bude uzavřena smlouva o souhlasu s realizací stavebního záměru na pozemku ve vlastnictví ČR-UZSVM (bude řešeno samostatně) a s Českou republikou - Povodím Moravy, státním podnikem, smlouva o nájmu a smlouva budoucí o zřízení služebnosti. Pro tuto akci byly již uzavřeny téměř všechny smlouvy o smlouvách budoucích kupních a nyní pro získání stavebního povolení se musejí dořešit ještě dočasné zábory pozemků nutných k provozu stavby, včetně nájmu za trvalé zábory. Výše nájmu je navrhována 10 Kč/m2/rok u každého z vlastníků pozemků (fyzické a právnické osoby). Nájemné bude hrazeno od doby předání staveniště dodavateli po dobu 24 měsíců, což je předpokládaná lhůta výstavby a to fyzickým osobám a právnickým osobám. Nájemné České republice - Povodí Moravy, s.p. bude hrazeno dle interních směrnic tohoto podniku.
Návrh řešení Návrh usnesení předpokládá rozhodnutí rady kraje uzavřít smlouvy zakládající právo provést stavbu a smlouvy nájemní, smlouvu budoucí o zřízení služebnosti na části pozemků v k. ú. a obci Nové Veselí a v k. ú. Budeč u Žďáru nad Sázavou a obci Budeč v rámci akce II/353 Nové Veselí - obchvat v rozsahu trvalých a dočasných záborů dle materiálů RK-16-2017-44, př. 1 (pozemky v katastrálním území Nové Veselí) a RK-16-2017-44, př. 2 (pozemky v katastrální území Budeč u Žďáru nad Sázavou). Rozsah trvalých a dočasných záborů byl stanoven podle záborového elaborátu vyhotoveného inženýrskou a projektovou kanceláří Profi Jihlava, spol. s r.o. Pod Příkopem 6, 586 01 Jihlava.
StanoviskaODSH souhlasí s uzavřením smluv.
v rámci majetkoprávní přípravy stavby II/353 Nové Veselí - obchvat uzavřít mezi Krajem Vysočina na straně stavebníka a nájemce a
* fyzickými osobami na straně vlastníků pozemků a pronajímatelů smlouvy zakládající právo provést stavbu a smlouvy nájemní na dočasné i trvalé zábory v rozsahu dle materiálů RK-16-2017-44, př. 1 a RK-16-2017-44, př. 2 za nájemné ve výši 10 Kč/m2/rok na dobu od předání staveniště dodavateli na dobu 24 měsíců;
* s právnickými osobami Agrovysočina, a.s, ZDV Novoveselsko, Družstvo, KINSKÝ Žďár, a.s. a Římskokatolická farnost Nové Veselí na straně vlastníků pozemků a pronajímatelů smlouvy zakládající právo provést stavbu a smlouvy nájemní na dočasné i trvalé zábory v rozsahu dle materiálů RK-16-2017-44, př. 1 a RK-16-2017-44, př. 2 za nájemné ve výši 10 Kč/m2/rok na dobu od předání staveniště dodavateli na dobu 24 měsíců;
* Českou republikou - Povodím Moravy, státním podnikem na straně vlastníka pozemků, pronajímatele a budoucího povinného smlouvu nájemní a smlouvu budoucí o zřízení služebnosti na trvalý zábor v rozsahu dle materiálu RK-16-2017-44, př. 1, za nájemné ve výši dle interních podmínek státního podniku na dobu od předání staveniště dodavateli do doby vložení práv z uzavřené smlouvy o zřízení služebnosti do katastru nemovitostí;
* městysem Nové Veselí a obcí Budeč na straně vlastníků pozemků smlouvy zakládající právo provést stavbu na dočasné i trvalé zábory v rozsahu dle materiálů RK-16-2017-44, př. 1 a RK-16-2017-44, př. 2.
Termín 30. 6. 2017