Detail materiálu pro radu čj. RK-16-2017-42

RK-16-2017-42.doc  RK-16-2017-42pr01.pdf  RK-16-2017-42pr02.doc  RK-16-2017-42pr03.doc
Číslo jednacíRK-16-2017-42
NázevSmlouvy o budoucích smlouvách o zřízení služebnosti v k.ú. Pucov
Zpracoval P. Kolář
Popis problémuRada Kraje Vysočina usnesením 0762/15/2017/RK schválila m. j. investiční plány příspěvkových organizací v oblasti sociální péče zřizovaných Krajem Vysočina. Příspěvkové organizaci Domov bez zámku Náměšť nad Oslavou byla schválena investice Výstavba ČOV pro dva domy v Pucově (č. 71 a 73) . Tato investice zahrnuje mimo vlastní objekt ČOV i kanalizační potrubí odvádějící vyčištěné splaškové vody do potoka. Kanalizační potrubí je navrženo uložit do pozemků jiných vlastníků. K tomu je potřebné uzavřít s vlastníky pozemků smlouvy o budoucích smlouvách o zřízení služebností. Zákres trasy kanalizace je obsahem materiálu RK-16-2017-42, př. 1, seznam vlastníků a dotčených pozemků je uveden v materiálu RK-16-2017-42, př. 2.
Návrh řešení Návrh usnesení předpokládá rozhodnout uzavřít smlouvy o budoucích smlouvách o zřízení služebností s vlastníky pozemků dle materiálu RK-16-2017-42, př. 2. Služebnosti se týkají umístění, provozování a oprav kanalizačního potrubí odvádějícího vyčištěné splaškové vody od čistírny odpadních vod od objektu chráněného bydlení Domova bez zámku Náměšť nad Oslavou, příspěvkové organizace v obci Pucov.
Smlouvy nejsou předkládány, jedná se o standardní smlouvy. Dle předjednání s vlastníky ze strany nejsou jimi požadovány úhrady za zřízení služebnosti.
StanoviskaOSV souhlasí s navrhovaným usnesením. Uzavření smluv s vlastníky pozemků pro zřízení služebnosti umožní vybudování ČOV a především kanalizační přípojky pro odvádění splaškové vody. Plánovaná investice umožní do budoucna snížení provozních nákladů na odvoz a likvidaci odpadních vod a odstranění problémů se zajišťováním pravidelného čištění odpadní jímky. Návratnost investice je na základě současných propočtů odhadována na cca 7 let.
uzavřít mezi vlastníky pozemků - budoucími povinnými ze služebnosti dle materiálu
RK-16-2017-42, př. 2 a Krajem Vysočina jako budoucím oprávněným ze služebnosti bezúplatné smlouvy o budoucích smlouvách o zřízení služebnosti spočívající v právu umístění, provozování a oprav kanalizačního potrubí odvádějícího vyčištěné splaškové vody z čistírny odpadních vod od objektů chráněného bydlení Domova bez zámku Náměšť nad Oslavou, příspěvkové organizace v obci Pucov.
Odpovědnost odbor majetkový, Domov bez zámku Náměšť nad Oslavou, příspěvková organizace
Termín 31. 12. 2017