Detail materiálu pro radu čj. RK-13-2017-16

RK-13-2017-16.doc
Číslo jednacíRK-13-2017-16
NázevJmenování odborné komise dle Zásad Zastupitelstva Kraje Vysočina pro poskytování dotací obcím Kraje Vysočina na akceschopnost jednotek požární ochrany obcí v roce 2017
Zpracoval P. Dvořák
Předkládá I. Šteklová
Popis problémuZastupitelstvo Kraje Vysočina usnesením č. 0008/01/2017/ZK ze dne 7. 2. 2017 schválilo Zásady Zastupitelstva Kraje Vysočina pro poskytování dotací obcím Kraje Vysočina na akceschopnost jednotek požární ochrany obcí v roce 2017 (dále jen Zásady ). V souladu se Zásadami budou jednotlivé žádosti obcí o dotaci posuzovány odbornou komisí jmenovanou radou kraje ze zástupců Kraje Vysočina, Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina, případně dalších odborníků. Následně budou vyhodnocené žádosti předloženy příslušným orgánům kraje k projednání a rozhodnutí.
Návrh řešení V souladu s čl. 4 odst. 6 Zásad předkládá odbor sekretariátu hejtmana radě kraje návrh na jmenování odborné komise na posuzování žádostí obcí o dotaci na akceschopnost jednotek požární ochrany v roce 2017. Komise je navržena po projednání s dotčenými organizacemi a jejich nominací odpovědných osob.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
jmenuje
odbornou komisi dle Zásad Zastupitelstva Kraje Vysočina pro poskytování dotací obcím Kraje Vysočina na akceschopnost jednotek požární ochrany obcí v roce 2017 ve složení:
* Předseda - Mgr. Tomáš Martinec, předseda Bezpečnostní komise Rady Kraje Vysočina;
* Člen - Ing. Bc. Pavel Dvořák, Krajský úřad Kraje Vysočina;
* Člen - plk. Ing. Libor Hanuška, HZS Kraje Vysočina;
* Člen - mjr. Ing. Vladimír Pecka, HZS Kraje Vysočina;
* Člen - Jan Slámečka, starosta KSH SDH Kraje Vysočina;
* Člen - plk. Ing. Jiří Hörner, KSH SDH Kraje Vysočina.
Odpovědnost odbor sekretariátu hejtmana
Termín 25. 4. 2017