Detail materiálu pro radu čj. RK-12-2017-30

RK-12-2017-30.doc  RK-12-2017-30pr01.pdf
Číslo jednacíRK-12-2017-30
NázevZveřejnění záměru darování části pozemku a úseku pozemní komunikace v k.ú. a obci Kamenice nad Lipou
Zpracoval P. Kolář
Popis problémuJedná se o zveřejnění záměru darování části pozemku a úseku pozemní komunikace do vlastnictví města Kamenice nad Lipou.
Mezi Krajem Vysočina a městem Kamenice nad Lipou je již delší dobu projednávána záležitost nevyhovujícího stavu úseku silnice II/409 v Kamenici nad Lipou (ulice Štítného). Tuto silnici není dle stanoviska ODSH a KSÚSV možné rekonstruovat resp. stavebně upravit do stavu vyhovujícího silnicím II. třídy. Byla proto předjednána možnost změnit trasu tohoto úseku silnice II/409 do nové trasy - stávající místní komunikace - ulice Jakuba Jelínka. Tuto místní komunikaci by kraj převzal do svého vlastnictví a provedl její stavební úpravy. Následně by město Kamenice nad Lipou převzalo do svého vlastnictví úsek silnice II/409 po jeho vyřazení ze silniční sítě. K tomuto postupu je potřebné uzavřít několik smluvních vztahů:
- Smlouva o budoucí darovací smlouvě mezi Krajem Vysočina na straně budoucího dárce a městem Kamenice nad Lipou na straně budoucího obdarovaného, předmětem smlouvy bude vyřazený úsek silnice II/409 (ul. Štítného) a část pozemku tímto úsekem zastavěnou
- Smlouva o budoucí darovací smlouvě mezi městem Kamenice nad Lipou na straně budoucího dárce a Krajem Vysočina na straně budoucího obdarovaného, předmětem smlouvy budou části pozemků zastavěných ulicí Jakuba Jelínka
- Smlouva darovací mezi městem Kamenice nad Lipou na straně dárce a Krajem Vysočina na straně obdarovaného, předmětem smlouvy bude stavba pozemní komunikace - ulice Jakuba Jelínka
Aby mohl kraj prostřednictví KSÚSV zahájit projekční práce na stavebních úpravách pozemní komunikace ulice Jakuba Jelínka je nutné získat stavbu pozemní komunikace do vlastnictví kraje. Není však v současné době vhodné přejímat i pozemky touto pozemní komunikací zastavěné, protože pozemky nejsou odděleny a jsou na nich i další místní komunikace, zeleň a chodníky.
Návrh řešení OM navrhuje s ohledem na tento záměr a termíny v této fázi rozhodnout zveřejnit záměr darování úseku silnice II/409 (ul. Štítného) a části pozemku tímto úsekem zastavěnou z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví města Kamenice nad Lipou na úřední desce krajského úřadu tak, aby v případě následného úspěšného dohodnutí postupu a obsahu výše uvedených smluvních vztahů mohl být záměr a smluvní vztahy předloženy zastupitelstvu kraje k rozhodnutí na jeho příští zasedání.
StanoviskaODSH souhlasí s návrhem usnesení.
zveřejnit záměr darování:
* úseku silnice II/409 od křižovatky se silnicí III/4094 (křižovatka ulic Štítného a Masarykova) po křižovatku s místní komunikací (ulice Jakuba Jelínka) umístěnou na pozemku par. č. 189 v k. ú. Kamenice nad Lipou včetně všech součástí a příslušenství
* části pozemku par. č. 3259 ostatní plocha, silnice v k. ú. Kamenice nad Lipou v rozsahu zastavění tímto úsekem silnice II/409
z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví města Kamenice nad Lipou na úřední desce Krajského úřadu Kraje Vysočina.
Termín 4. 5. 2017