Detail materiálu pro radu čj. RK-12-2017-07

RK-12-2017-07.doc  RK-12-2017-07pr01.doc  RK-12-2017-07pr02.doc
Číslo jednacíRK-12-2017-07
NázevStanovení pravidel pro hmotnou zainteresovanost ředitelů zdravotnických příspěvkových organizací zřizovaných Krajem Vysočina
Zpracoval J. Dvořáková
Předkládá S. Měrtlová, I. Hanáková Kosourová
Popis problémuOdbor zdravotnictví předkládá radě kraje pro zvýšení motivace ředitelů zdravotnických příspěvkových organizací zřizovaných Krajem Vysočina (dále jen zdravotnické PO ) návrh na jejich odměňování za rok 2017.
Systém určený pro ředitele nemocnic a ředitelku Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina, příspěvkové organizace, (dále jen ZZS KV ) je založen na hodnocení jak ekonomických ukazatelů, tak celé řady dalších obecných ukazatelů z oblasti poskytování zdravotní péče, komunikace s pacienty, personálem a zřizovatelem. Hodnocení ekonomických a obecných ukazatelů bude provedeno co nejdříve po uzavření a vypořádání předchozího účetního období, nejpozději v termínu do 30. 6. 2018.
Dalším ukazatelem je hodnocení komplexního přínosu ředitele nemocnice a ZZS KV pro kraj a jeho občany (pacienty), kvalitní (efektivní, účelná) vzájemná spolupráce s ostatními příspěvkovými organizacemi zřizovanými krajem (např. zdravotnictví, sociální služby, školství), který bude vyhodnocován ve spolupráci s gesčním radním pro zdravotnictví, ředitelem krajského úřadu/sekčním ředitelem a vedoucím odboru zdravotnictví dle potřeby, maximálně dvakrát ročně.
Systém má kromě bonusových ukazatelů (ekonomických a obecných) i ukazatele sankční, které základní sazbu snižují.
V případě zjištění závažných nedostatků na základě výsledků správních, soudních řízení, veřejnosprávních a jiných kontrol (neefektivní, neúčelné nakládání s veřejnými prostředky) může rada kraje rozhodnout o snížení či zamítnutí odměny. Stejně tak v případě opakovaných nedostatků u individuálně zadávaných úkolů a problémů v komunikaci bude radě kraje doporučeno odměnu výrazně snížit nebo zamítnout.
Další součástí systému, která je určena všem ředitelům zdravotnických PO, je splnění stanovených osobních cílů (úkolů).
Osobních cílů (úkolů) je pro ředitele nemocnic stanoveno sedm, pro ředitelku ZZS KV a ředitelky Dětského centra Jihlava, příspěvkové organizace a Trojlístku - centra pro děti a rodinu Kamenice nad Lipou, příspěvkové organizace jsou zadány dva úkoly. Zpracované materiály nebo jiné výstupy k osobním cílům budou zasílány v souladu s Pravidly Rady Kraje Vysočina o komunikaci mezi Krajem Vysočina a příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina a o užívání Portálu příspěvkových organizací Kraje Vysočina ze
dne 3. 12. 2013 č. 11/13 jako podklad pro jednání rady kraje. Při vyhodnocování osobních úkolů, jejichž výstupem má být písemný materiál, bude hodnocena obsahová komplexnost, možnost dalšího využití a kvalita zpracování. V závislosti na plnění uvedených ukazatelů odbor zdravotnictví a oddělení řízení lidských zdrojů v souladu s § 134a
zákona č. 262/2006 Sb., zákoník práce, ve znění pozdějších předpisů, navrhnou radě kraje stanovit cílové odměny ředitelům zdravotnických PO. Cílové odměny budou vyplaceny z vlastních zdrojů organizace.
Návrh systému pro zvýšení motivace a odměňování ředitelů zdravotnických PO je uveden v materiálu RK-12-2017-07, př. 1 (neveřejná příloha). Odůvodnění neveřejné přílohy
RK-12-2017-07, př. 1 je uvedeno v příloze RK-12-2017-07, př. 2.
Návrh řešení Odbor zdravotnictví a oddělení řízení lidských zdrojů doporučují radě kraje schválit systém odměňování ředitelů zdravotnických PO na rok 2017 dle materiálu RK-12-2017-07, př. 1. Výsledek není vázán na rozpočtové opatření, odměny budou vždy hrazeny z vlastních prostředků organizace.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
systém odměňování ředitelů zdravotnických příspěvkových organizací zřizovaných Krajem Vysočina na rok 2017 dle materiálu RK-12-2017-07, př. 1;
ukládá
ředitelům zdravotnických příspěvkových organizací zřizovaných Krajem Vysočina plnit a předkládat zpracované osobní cíle (úkoly) způsobem a v termínech stanovených materiálem RK-12-2017-07.
Odpovědnost odbor zdravotnictví, oddělení řízení lidských zdrojů, ředitelé zdravotnických příspěvkových organizací zřizovaných Krajem Vysočina
Termín 30. 6. 2018