Detail materiálu pro radu čj. RK-10-2017-51

RK-10-2017-51.doc
Číslo jednacíRK-10-2017-51
NázevNávrh na vyřazení nepotřebného majetku - Gymnázium Vincence Makovského se sportovními třídami Nové Město na Moravě
Zpracoval H. Procházková, O. Králík
Předkládá K. Ubr
Popis problémuMateriál řeší žádost ředitele Gymnázia Vincence Makovského se sportovními třídami Nové Město na Moravě (dále jen gymnázium ) o souhlas rady kraje s vyřazením nepotřebného majetku.
V souladu se Zásadami Zastupitelstva Kraje Vysočina o vymezení majetkových práv a povinností příspěvkových organizací zřizovaných Krajem Vysočina a Metodickým pokynem, kterým se upravuje postup a praktické provedení některých majetkových úkonů, podal ředitel gymnázia návrh na vyřazení nepotřebného majetku.
Dne 7. 2. 2017 rozhodl písemně ředitel gymnázia o vyřazení nepotřebného hmotného majetku - analogové telefonní ústředny ATEUS OMEGA Bussines, inventárního čísla 30487, pořízené v roce 2006. Pořizovací cena 147 984,50 Kč, zůstatková cena 1 Kč.
Po provedené rekonstrukci elektroinstalace včetně telefonních linek se stala analogová telefonní ústředna nepotřebnou a nevyužitelnou pro potřeby gymnázia z důvodu přechodu na digitální způsob telefonie.
Nabídka majetku byla zveřejněna na www stránkách Kraje Vysočina od 8. 2. 2017 po dobu 14 dnů. O tento majetek neprojevila zájem žádná organizace zřizovaná Krajem Vysočina ani jiný zájemce. Ředitel gymnázia navrhuje vyřazení a ekologickou likvidaci telefonní ústředny.
Návrh řešení OŠMS doporučuje, aby rada kraje vyslovila souhlas s vyřazením výše uvedeného nepotřebného majetku dle návrhu gymnázia. Podle § 59 odst. 1 písm. i) zákona
č. 129/2000 Sb., o krajích (krajské zřízení), ve znění pozdějších předpisů, vykonává rada kraje funkce zřizovatele.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
souhlasí
s vyřazením telefonní ústředny ATEUS OMEGA Bussines, inventární číslo 30487, pořízené v roce 2006, pořizovací cena 147 984,50 Kč, zůstatková cena 1 Kč, z majetku kraje způsobem navrženým Gymnáziem Vincence Makovského se sportovními třídami Nové Město na Moravě dle materiálu RK-10-2017-51.
Odpovědnost odbor školství, mládeže a sportu, ředitel Gymnázia Vincence Makovského se sportovními třídami Nové Město na Moravě
Termín 30. 6. 2017