Detail materiálu pro radu čj. RK-18-2005-13

Číslo jednacíRK-18-2005-13
NázevVýkup pozemků v k. ú. Velká Bíteš
Zpracoval J. Tvrzová
Popis problémuOdbor majetkový obdržel žádost spoluvlastníků (id. 1/2) Karla Doležala, Tyršova 330, Velká Bíteš a Jana Doležala, Malý Beranov 102, 586 03 Jihlava o majetkoprávní vypořádání pozemků par. č. 3009/34 -ostatní plocha, silnice o výměře 54 m2 a par. č. 3009/51 - ostatní plocha, silnice o výměře 117 m2, zapsaných u Katastrálního úřadu pro Vysočinu, katastrálního pracoviště Velké Meziříčí na listu vlastnictví č. 433 pro k. ú. a obec Velká Bíteš, kde jsou jako vlastníci zapsáni žadatelé v rozsahu svých spoluvlastnických podílů. Důvodem žádosti je zastavění pozemku tělesem silnice č. III/3791, která je ve vlastnictví kraje a správě příspěvkové organizace Správa a údržba silnic Žďár nad Sázavou. Kraj Vysočina jako vlastník silnic II. a III. třídy převzal silniční majetek z vlastnictví ČR s nevypořádanými vlastnickými vztahy vůči majitelům pozemků.
Návrh řešení Odbor majetkový prověřil požadavek na vykoupení zastavěných pozemků a zjistil, že žádost je oprávněná. Doporučuje proto zahájit jednání s cílem uzavřít s žadateli smlouvu na výkup výše uvedených pozemků. Kupní cena bude navrhována ve výši ceny určené dle platných oceňovacích předpisů (§ 28 odst. 1, 10 vyhl. č. 540/2002 Sb., v platném znění).
Vykoupené pozemky budou v případě realizace výkupu svěřeny do správy příspěvkové organizace kraje s názvem Správa a údržba silnic Žďár nad Sázavou.
Návrh předpokládá schválení zahájení jednání o výkupu pozemků v k. ú. a obci Velká Bíteš.
StanoviskaKladné stanovisko odboru dopravy a silničního hospodářství.
Kladné stanovisko Správy a údržby silnic Žďár nad Sázavou.
zahájení jednání s Karlem a Janem Doležalovými o výkupu pozemků par. č. 3009/34 - ostatní plocha, silnice a par. č. 3009/51 - ostatní plocha, silnice v k. ú. a obci Velká Bíteš do vlastnictví kraje Vysočina.
Termín červen 2005