Detail materiálu pro radu čj. RK-10-2017-09

RK-10-2017-09.doc  RK-10-2017-09pr01.doc
Číslo jednacíRK-10-2017-09
NázevMezistátní spolupráce při zabezpečení obyvatel pohraničního regionu v rámci zásahů záchranné služby
Zpracoval S. Měrtlová
Předkládá J. Běhounek
Popis problémuDne 21. ledna 2016 byla podepsána rámcová smlouva mezi Českou a Rakouskou republikou o přeshraniční spolupráci v rámci zdravotnické záchranné služby. V návaznosti na tuto rámcovou smlouvu byla podepsána dne 30. září 2016 smlouva o spolupráci mezi Jihomoravským krajem a Dolním Rakouskem a dne 12. října 2016 smlouva o spolupráci mezi Jihočeským krajem a Dolním Rakouskem.
Dne 22. listopadu 2016 se svým dopisem obrátil zemský hejtman Dolního Rakouska na hejtmana Kraje Vysočina ve věci zabezpečení obyvatel pohraničního regionu v oblasti záchranné služby. Přestože Kraj Vysočina nemá společnou hranici s Dolním Rakouskem, na základě spolupráce s kraji Jihomoravským a Jihočeským zajišťuje část příhraničních oblastí. Z tohoto důvodu navrhl zemský hejtman Dolního Rakouska uzavření dohody o spolupráci také mezi Krajem Vysočina a Dolním Rakouskem.
Návrh řešení Zdravotnická záchranná služba Kraje Vysočina, příspěvková organizace, navrhla znění dohody o pomoci při zajišťování přednemocniční neodkladné péče mezi Jihočeským krajem, Jihomoravským krajem, Krajem Vysočina a Dolním Rakouskem - viz materiál
RK-10-2017-09, př. 1. Odbor zdravotnictví zaslal znění návrhu smlouvy k připomínkám na Jihočeský a Jihomoravský kraj. Připomínky nebyly podány.
Odbor zdravotnictví navrhuje radě kraje doporučit zastupitelstvu kraje rozhodnout uzavřít smlouvu mezi Jihočeským krajem, Jihomoravským krajem, Krajem Vysočina a Dolním Rakouskem o spolupráci při poskytování mezistátní spolupráce zdravotnické záchranné služby dle materiálu RK-10-2017-09, př. 1.
StanoviskaZdravotnická záchranná služba Kraje Vysočina souhlasím s předkládaným materiálem.
Odbor sekretariátu hejtmana souhlasí s navrhovaným řešením.
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout uzavřít mezi Jihočeským krajem, Jihomoravským krajem, Krajem Vysočina a Dolním Rakouskem smlouvu o spolupráci při poskytování mezistátní spolupráce zdravotnické záchranné služby dle materiálu RK-10-2017-09, př. 1.
Odpovědnost odbor zdravotnictví
Termín 30. 6. 2017