Detail materiálu pro radu čj. RK-09-2017-47

NázevNávrh na neposkytnutí dotace Městskému kulturnímu středisku Třebíč
Zpracoval O. Rázl
Předkládá P. Pacal
Popis problémuNa Kraj Vysočina se obrátilo Městské kulturní středisko Třebíč s žádostí o podporu akce Slavnosti tří kápí. Jedná se o třídenní historické oslavy konající se na veřejných prostranství i v historických památkách Třebíče. Cílem akce je zviditelnění památky zapsané na seznamu UNESCO.
Více informací je obsaženo v materiálu RK-09-2017-47, př. 1.
Návrh řešení Žádost přijal odbor sekretariátu hejtmana a na základě stanoviska Odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu navrhuje radě kraje neposkytnout dotaci organizaci Městské kulturní středisko Třebíč, Karlovo nám. 47, Třebíč, IČ: 44065566.
StanoviskaOdbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu:
Na akci Slavnosti tří kápí je možné zažádat o systémovou podporu z grantového programu Regionální kultura Fondu Vysočiny. Městské kulturní středisko Třebíč jako pořadatel slavností dotaci již několikrát získalo - naposledy z GP Regionální kultura 2016, kdy dotace činila 50 tis. Kč.
Část nákladů spojených s aktivitami slavností, které jsou prezentovány s cílem zviditelnit významné třebíčské památky zapsané na Seznam světového dědictví UNESCO, lze s největší pravděpodobností vyúčtovat v rámci dotace ze Zásad Zastupitelstva Kraje Vysočina pro poskytování dotací městům s památkami UNESCO v Kraji Vysočina - tato dotace může být poskytnuta právě i na prezentaci památek UNESCO.
neposkytnout dotaci organizaci Městské kulturní středisko Třebíč, Karlovo nám. 47, Třebíč, IČ: 44065566 na realizaci akce Slavnosti Tří kápí.
Odpovědnost odbor sekretariátu hejtmana
Termín 31. 12. 2017