Detail materiálu pro radu čj. RK-09-2017-13

RK-09-2017-13.doc  RK-09-2017-13pr01.doc  RK-09-2017-13pr02.doc  RK-09-2017-13pr03.doc  RK-09-2017-13pr04.doc  RK-09-2017-13pr05.doc  RK-09-2017-13pr06.doc
Číslo jednacíRK-09-2017-13
NázevAktualizace Zásad Zastupitelstva Kraje Vysočina pro udělení titulu Mistr tradiční rukodělné výroby Kraje Vysočina a návrhy na udělení titulu Mistr tradiční rukodělné výroby Kraje Vysočina
Zpracoval L. Novotná
Předkládá L. Seidl
Popis problémuPředmětem materiálu je aktualizace Zásad Zastupitelstva Kraje Vysočina pro udělení titulu Mistr tradiční rukodělné výroby Kraje Vysočina ze dne 15. 12. 2015 č.19/15 schválených usnesením č. 0634/07/2015/ZK (dále též Zásady ) a předložení návrhů na udělení titulu Mistr tradiční rukodělné výroby Kraje Vysočina .
Aktualizace Zásad: Předmětem je aktualizace loga titulu Mistr tradiční rukodělné výroby Kraje Vysočina , které tvoří přílohu č. 3 Zásad. Cílem je užívat logo vizuálně atraktivnější a výstižněji charakterizující danou oblast, viz materiál RK-09-2017-13,př. 2. Předkládané logo odpovídá jednotnému vizuálnímu stylu Kraje Vysočina, ústředním motivem je tesařská růžice, motiv opakovaně se vyskytující v tradiční lidové kultuře na různých materiálech.
Návrhy na udělení titulu Mistr tradiční rukodělné výroby Kraje Vysočina : Oprávněnou organizací přijímat a hodnotit návrhy na udělení titulu Mistr tradiční rukodělné výroby Kraje Vysočina a vést Seznam Mistrů tradiční rukodělné výroby Kraje Vysočina je Muzeum Vysočiny Třebíč, příspěvková organizace, která je pověřenou organizací k zajištění úkolů tradiční lidové kultury v Kraji Vysočina (Regionální pracoviště tradiční lidové kultury v Kraji Vysočina).
V souladu s výše uvedenými Zásadami Muzeum Vysočiny Třebíč, příspěvková organizace zpracovala a na odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu v termínu do 31. 12. 2016 postoupila tři návrhy na udělení titulu Mistr tradiční rukodělné výroby Kraje Vysočina . Nominováni jsou: Hana Šmikmátorová, obor: Malování horáckých kraslic, viz materiál RK-09-2017-13, př. 3; Jindřich Toman, obor: Výroba tradičních štípaných holubiček ze dřeva, viz materiál RK-09-2017-13, př. 4; a Jindřich Holub, obor: Výroba šindele, viz materiál RK-09-2017-13, př. 5.
Udělení titulu Mistr tradiční rukodělné výroby Kraje Vysočina se osvědčuje listinou (diplomem) a je spojeno s předáním věcného daru, o kterém rozhoduje příslušný orgán kraje. Poskytnutí věcného daru bude řešeno samostatným materiálem a předloženo na jednání Rady Kraje Vysočina.
Slavnostní udělení titulu Mistr tradiční rukodělné výroby Kraje Vysočina se uskuteční v Muzeu Vysočiny Třebíč, příspěvkové organizaci dne 22. dubna 2017.
Návrh řešení Odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu navrhuje radě kraje doporučit zastupitelstvu kraje schválit v aktualizovaném znění Zásady Zastupitelstva Kraje Vysočina pro udělení titulu Mistr tradiční rukodělné výroby Kraje Vysočina, dle materiálu
RK-09-2017-13, př. 2 a v souladu se Zásadami rozhodnout udělit titul Mistr tradiční rukodělné výroby Kraje Vysočina Haně Šmikmátorové, dle materiálu RK-09-2017-13, př. 3; Jindřichu Tomanovi, dle materiálu RK-09-2017-13, př. 4; a Jindřichu Holubovi, dle materiálu RK-09-2017-13, př. 5.
StanoviskaMuzeum Vysočiny Třebíč, příspěvková organizace: Muzeum Vysočiny Třebíč, příspěvková organizace - Regionální pracoviště tradiční lidové kultury v Kraji Vysočina souhlasí s aktualizací Zásad a doporučuje udělení titulu Mistr tradiční rukodělné výroby Kraje Vysočina třem uvedeným řemeslníkům, jejichž nominace byly zpracovány v roce 2016.

Odbor sekretariátu hejtmana: Logo titulu Mistr tradiční rukodělné výroby Kraje Vysočina odpovídá jednotnému vizuálnímu stylu Kraje Vysočina a reflektuje současný směr grafických výstupů, kterými Kraj Vysočina určuje svoji vizuální komunikaci vůči dotčeným cílovým skupinám. Vhodné je také jednoduché a jasné zkrácené heslo aktivity v logu na MISTR ŘEMESLA .

Komise kultury, cestovního ruchu a vnějších vztahů Rady Kraje Vysočina usnesením 12/02/2017/Kkcrvv doporučuje aktualizaci loga Mistr tradiční rukodělné výroby Kraje Vysočina, které je nedílnou součástí Zásad Zastupitelstva Kraje Vysočina pro udělení titulu Mistr tradiční rukodělné výroby Kraje Vysočina a doporučuje zapsat Hanu Šmikmátorovou, Jindřicha Tomana a Jindřicha Holuba na Seznam Mistrů tradiční rukodělné výroby Kraje Vysočina.
doporučuje
zastupitelstvu kraje:
* schválit Zásady Zastupitelstva Kraje Vysočina pro udělení titulu Mistr tradiční rukodělné výroby Kraje Vysočina dle materiálu RK-09-2017-13, př. 2;
* rozhodnout udělit titul Mistr tradiční rukodělné výroby Kraje Vysočina Haně Šmikmátorové, dle materiálu RK-09-2017-13, př. 3; Jindřichu Tomanovi, dle materiálu RK-09-2017-13, př. 4; a Jindřichu Holubovi, dle materiálu RK-09-2017-13, př. 5.
Odpovědnost odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu, Muzeum Vysočiny Třebíč, příspěvková organizace
Termín 30. 6. 2017