Detail materiálu pro radu čj. RK-08-2017-32

RK-08-2017-32.doc  RK-08-2017-32pr01.doc
Číslo jednacíRK-08-2017-32
NázevRozhodnutí o uzavření Smlouvy o zpracování osobních údajů s Projektovou kanceláří Kraje Vysočina, příspěvkovou organizací
Zpracoval V. Kotrbová
Předkládá D. Buřičová
Popis problémuJedná se o rozhodnutí o uzavření Smlouvy o zpracování osobních údajů s Projektovou kanceláří Kraje Vysočina, příspěvkovou organizací (dále jen PK KV ).
Při administraci projektů Kraje Vysočina je mnohdy nutné, aby PK KV měla přístup k osobním údajům zaměstnanců Kraje Vysočina, zaměstnaných na základě dohod konaných mimo pracovní poměr (dohoda o provedení práce, dohoda o pracovní činnosti) a proto je nutné smluvně upravit zpracování osobních údajů v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů.
PK KV bude stejné smlouvy dle tohoto vzoru uzavírat i s příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina, pro které realizuje projekty.
Oznámení Úřadu pro ochranu osobních údajů o zpracování osobních údajů, které je třeba učinit jako další krok pro zpracování osobních údajů dle navrhované smlouvy, provedla PK KV dne 17. 2. 2017, a to jak pro Kraj Vysočina, tak pro jím zřizované příspěvkové organizace.
Návrh řešení Odbor analýz a podpory řízení Krajského úřadu Kraje Vysočina navrhuje Radě Kraje Vysočina rozhodnout uzavřít Smlouvu o zpracování osobních údajů dle materiálu
RK-08-2017-32, př. 1.
Rada kraje rozhoduje podle § 59 odst. 3 zákona č. 129/2000 Sb., o krajích (krajské zřízení), ve znění pozdějších předpisů, v ostatních záležitostech patřících do samostatné působnosti kraje, pokud nejsou vyhrazeny zastupitelstvu nebo pokud si je zastupitelstvo nevyhradilo.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
uzavřít Smlouvu o zpracování osobních údajů dle materiálu RK-08-2017-32, př. 1.
Odpovědnost OAPŘ
Termín 30. 4. 2017