Detail materiálu pro radu čj. RK-07-2017-29

RK-07-2017-29.doc  RK-07-2017-29pr01.pdf
Číslo jednacíRK-07-2017-29
NázevUzavření Smlouvy o budoucí darovací smlouvě v k. ú. a obci Světnov
Zpracoval I. Flekalová
Popis problémuDne 14. 11. 2016 byla uzavřena mezi Krajem Vysočina a obcí Světnov Smlouva zakládající právo provést stavbu na pozemek par. č. 207/3 ostatní plocha, silnice o výměře 6992 m2 v k. ú. a obci Světnov. Záměrem obce Světnov je vybudovat na části tohoto pozemku chodník. Projekt bude financován ze SFDI, proto obec Světnov požádala o uzavření Smlouvy o budoucí darovací smlouvě. Pozemek par. č. 207/3 v k. ú. a obci Světnov je ve vlastnictví Kraje Vysočina, hospodaří s ním Krajská správa a údržba silnic Vysočiny a je zapsán Katastrálním úřadem pro Vysočinu, Katastrálním pracovištěm Žďár nad Sázavou na LV 671.
Návrh řešení OM navrhuje uzavřít s obcí Světnov Smlouvu o budoucí darovací smlouvě na část pozemku par. č. 207/3 v k. ú. a obci Světnov zastavěnou chodníkem. Následně obec Světnov nechá vyhotovit geometrický plán dle skutečně zastavěné části tohoto pozemku chodníkem a požádá Kraj Vysočina o uzavření darovací smlouvy. Záměr darování části pozemku par. č. 207/3 v k. ú. a obci Světnov byl zveřejněn na úřední desce Krajského úřadu Kraje Vysočina ve dnech 9. 11. 2016 - 12. 12. 2016.
Smlouva o budoucí darovací smlouvě není předkládána, protože se jedná o standardní smlouvu.
Návrh usnesení předpokládá doporučit zastupitelstvu kraje rozhodnout uzavřít Smlouvu o budoucí darovací smlouvě mezi Krajem Vysočina a obcí Světnov na část pozemku par. č. 207/3 v k. ú. a obci Světnov zastavěnou chodníkem.
StanoviskaKrajská správa a údržba silnic Vysočiny Žďár nad Sázavou souhlasí.
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout uzavřít Smlouvu o budoucí darovací smlouvě mezi Krajem Vysočina a obcí Světnov na část pozemku par. č. 207/3 v k. ú. a obci Světnov zastavěnou chodníkem, ve které se Kraj Vysočina zaváže převést část pozemku par. č. 207/3 v k. ú. a obci Světnov zastavěnou chodníkem do vlastnictví obce Světnov a obec Světnov se zaváže tuto část převzít.
Termín 28. 3. 2017