Detail materiálu pro radu čj. RK-07-2017-12

RK-07-2017-12.doc  RK-07-2017-12pr01.pdf  RK-07-2017-12pr02.pdf
Číslo jednacíRK-07-2017-12
NázevRozpočtové opatření na kapitole Zdravotnictví a změna závazného ukazatele u Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvkové organizace
Zpracoval2 Rozpočtové opatření na kapitole Zdravotnictví a změna závazného ukazatele u Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvkové organizace pro: jednání rady kraje č. 7/2017 dne 21. 2. 2017 zpracovali: V. Fialková
Předkládá S. Měrtlová, P. Kolář
Popis problémuJedná se o rozhodnutí o úhradě nákladů za správu areálu Sanatoria Buchtův kopec Nemocnici Nové Město na Moravě, příspěvkové organizaci (dále jen Nemocnice ).
Rada kraje schválila svým usnesením č. 2216/40/2013/RK ze dne 17. 12. 2013 mimo jiné i Dodatek č. 3 Příkazní smlouvy mezi Krajem Vysočina a Nemocnicí, kterým jsou upraveny podmínky spojené se správou nemovitostí areálu Sanatoria Buchtův kopec spočívající především v následujících činnostech:
- zabezpečení budov a staveb proti vniknutí nepovolaných osob, pravidelné (nikoliv soustavné) kontroly areálu sanatoria, temperování budov v zimním období,
- zajištění nezbytné údržby a oprav nemovitostí, nezbytného sečení a úklidu pozemků, u lesních pozemků v zajištění úkolů vyplývajících z lesního hospodářského plánu,
- zajištění nezbytných služeb, dodávek vody a energií, provozu vodního zdroje sanatoria, včetně zajištění dodávek vody do objektů, které jsou napojeny na vodní zdroj a/nebo vodovod areálu Sanatoria Buchtův kopec,
- zajištění preventivních prohlídek, rozborů vody a revizí, řešení případných havárií,
- vyhotovení, uzavření, ukončení např. nájemní smlouvy, smlouvy o výpůjčce apod. na užívání nemovitosti nebo její části za předchozího souhlasu příkazce.
Nemocnice předložila soupis nákladů spojených se správou nemovitostí areálu Sanatoria Buchtův kopec za rok 2016 dle materiálu RK-07-2017-12, př. 1, a to se žádostí o provedení jejich úhrady, tj. poskytnutím příspěvku na provoz. Náklady spojené se správou nemovitostí za rok 2015 byly Nemocnici uhrazeny obdobným způsobem.
Návrh řešení Z důvodu toho, že se stále nepodařilo realizovat prodej nemovitostí areálu Buchtova kopce, navrhuje odbor zdravotnictví radě kraje schválit poskytnutí příspěvku na provoz pro Nemocnici ve výši 1 157 079 Kč na úhradu nákladů souvisejících se správou areálu Buchtův kopec v roce 2016.
Finanční prostředky budou poskytnuty jako příspěvek na provoz v souladu se zákonem č. 250/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů, ve znění pozdějších předpisů, a je nutné provést příslušné rozpočtové opatření ve vztahu k rozpočtu Kraje Vysočina.
Kontrola využití dotace bude provedena v souladu se zákonem č. 320/2001 Sb., o finanční kontrole ve veřejné správě a o změně některých zákonů (zákon o finanční kontrole), ve znění pozdějších předpisů. V případě zjištění neoprávněného využití příspěvku bude organizaci v souladu se zákonem č. 250/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů, ve znění pozdějších předpisů, uložen odvod do rozpočtu zřizovatele za porušení rozpočtové kázně.
StanoviskaOdbor ekonomický nemá připomínky k navrhovanému rozpočtovému opatření.

Odbor informatiky: Podpora byla zaevidována v systému eDotace - ID dotace O01954-06 (RK-07-2017-12, př. 2).
* rozpočtové opatření spočívající ve zvýšení kapitoly Zdravotnictví, § 3522 - Ostatní nemocnice, položky 5331 - Neinvestiční příspěvky zřízeným příspěvkovým organizacím o částku 1 157 079 Kč při současném snížení kapitoly Nemovitý majetek, § 3639 - Komunální služby a územní rozvoj jinde nezařazené o částku 1 157 079 Kč;
* zvýšení závazného ukazatele Příspěvek na provoz o částku 1 157 079 Kč u Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvkové organizace, na úhradu nákladů spojených se správou areálu Buchtův kopec.
Odpovědnost odbor ekonomický, odbor majetkový, odbor zdravotnictví, ředitelka Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvkové organizace
Termín 28. 2. 2017