Detail materiálu pro radu čj. RK-06-2017-68

RK-06-2017-68.doc  RK-06-2017-68pr01.doc  RK-06-2017-68pr02.pdf
Číslo jednacíRK-06-2017-68
NázevZpráva z průběžného plnění cílů Koncepce environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty Kraje Vysočina v roce 2016
Zpracoval E. Navrátilová
Předkládá E. Horná
Popis problémuKraj Vysočina zpracoval v samostatné působnosti Koncepci environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty (EVVO) Kraje Vysočina, která byla schválena zastupitelstvem kraje v březnu 2011 usnesením č.0159/02/2011/ZK. Koncepce hodnotí stav EVVO Kraje Vysočina, vymezuje cílový stav, strategické cíle EVVO a navrhuje opatření k jejich dosažení.
Odbor životního prostředí a zemědělství předkládá radě kraje na vědomí informace o aktivitách v EVVO za uplynulý rok v příloze materiálu RK-06-2017-68, př. 1.
Ministerstvo životního prostředí ČR vydalo ve druhé polovině roku 2016 Státní program environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty a environmentálního poradenství na léta 2016 - 2025 (státní program EVVO a EP) viz i dopis MŽP v příloze materiálu RK-06-2017-68, př. 2, který nahradil dřívější strategický materiál o EVVO. Z toho důvodu je vhodné krajskou koncepci EVVO ve spolupráci s odbory školství, mládeže a sportu; regionálního rozvoje a informatiky aktualizovat.
Návrh řešení Odbor životního prostředí a zemědělství předkládá Radě Kraje Vysočina na vědomí informaci o průběžném plnění koncepce EVVO kraje a doporučuje, aby rada kraje pověřila OŽPZ zpracovat ve spolupráci s dotčenými odbory aktualizaci krajské koncepce EVVO, upravit krajské webové portály EVVO a navrhnout akční plán EVVO na období 2018 - 2020. Důvodem je aktualizace cílů EVVO v souladu se státním strategickým materiálem a na ně navazující podpora EVVO aktivit v Kraji Vysočina.
StanoviskaOdbor školství, mládeže a sportu: OŠMS souhlasí s navrženým usnesením včetně participace na aktualizaci krajské koncepce EVVO.
Odbor regionálního rozvoje: souhlasí s navrženým usnesením, ORR řeší popsanými aktivitami MA21 i oblast životního prostředí jako jednoho z pilířů udržitelného rozvoje (ve vazbě na další dva pilíře a to ekonomický a sociální) a do aktualizace koncepce se zapojí.
Odbor informatiky: souhlasí s účastí na úpravě webových portálů.
bere na vědomí
zprávu z průběžného plnění koncepce EVVO Kraje Vysočina dle materiálu RK-06-2017-68, př. 1;
pověřuje
odbor životního prostředí a zemědělství, aby ve spolupráci s odborem školství, mládeže a sportu; regionálního rozvoje a informatiky zpracoval aktualizaci krajské koncepce EVVO, upravil krajské webové portály EVVO a navrhl akční plán EVVO na období 2018 - 2020.
Odpovědnost odbor životního prostředí a zemědělství, odbor školství, mládeže a sportu; odbor regionálního rozvoje a odbor informatiky
Termín 31. 12. 2017