Detail materiálu pro radu čj. RK-06-2017-64

RK-06-2017-64.doc  RK-06-2017-64pr01.doc  RK-06-2017-64pr02.doc  RK-06-2017-64pr03.doc  RK-06-2017-64pr04.doc
Číslo jednacíRK-06-2017-64
NázevDodatky ke Smlouvám o poskytnutí dotace v rámci projektu Kotlíkové dotace v Kraji Vysočina
Zpracoval E. Láníková
Předkládá I. Fryšová
Popis problémuMateriál se týká uzavření Dodatků ke Smlouvám o poskytnutí dotace (dále také Smlouva ), které byly uzavřeny v rámci realizace projektu Kotlíkové dotace v Kraji Vysočina.
Odbor regionálního rozvoje Krajského úřadu Kraje Vysočina obdržel žádosti o změnu Smluv o poskytnutí dotace dle materiálů RK-06-2017-64, př. 2.
Požadované změny Smluv popsané v žádostech, které tvoří materiál RK-06-2017-64, př. 2, nemají vliv na dosažení účelu projektu Kotlíkové dotace v Kraji Vysočina, kterým je poskytnutí finanční podpory konečným uživatelům na dílčí projekty ve smyslu Závazných pokynů na výměnu kotlů na pevná paliva v rodinných domech za účelem dosažení pozitivního přínosu pro životní prostředí na území kraje. Jedná se o změny typu nově instalovaného zdroje, změnu příjemce dotace a změnu identifikačních údajů příjemce.
Vzhledem k tomu, že se jedná o změny, které mění podmínky uvedené ve Smlouvě, je nutné uzavřít s příjemci podpory dodatek k těmto Smlouvám.
V případech, kde se jedná o změnu typu nově instalovaného zdroje tepla, která má vliv i na garantovanou výši dotace dle Pravidel Rady Kraje Vysočina pro poskytování dotací na výměnu zdrojů tepla na pevná paliva v domácnostech (dále jen Pravidla RK ), bude odpovídajícím způsobem upravena výše dotace, tak aby odpovídala výši, která je Pravidly RK deklarována. Případné navýšení dotace na jednotlivé projekty je financováno z prostředků nevyčerpaných z důvodu snížení dotace u jiných projektů.
Návrh řešení Odbor regionálního rozvoje Krajského úřadu Kraje Vysočina výše uvedené požadované změny posoudil s ohledem na podmínky stanovené v Pravidlech RK a navrhuje Radě Kraje Vysočina rozhodnout uzavřít Dodatky ke Smlouvám dle materiálu RK-06-2017-64, př. 3. Celé znění Smluv je obsahem materiálu RK-06-2017-64, př. 1.
StanoviskaOdbor ekonomický bere předložený materiál na vědomí.
uzavřít Dodatky ke Smlouvám o poskytnutí dotace dle materiálu RK-06-2017-64, př. 3.
Odpovědnost ORR
Termín 31. 3. 2017