Detail materiálu pro radu čj. RK-04-2017-46

NázevFOND VYSOČINY - grantový program SPORTOVIŠTĚ 2017
Zpracoval I. Mach, P. Horký, M. Kastner
Předkládá K. Ubr
Popis problémuMateriál řeší návrh vyhlášení grantového programu na podporu výstavby a údržby zařízení pro sportovní a tělovýchovné aktivity, směřující ke zlepšení podmínek pro sportovní vyžití obyvatel regionu určeného pro školy a školská zařízení, neziskové organizace a obce s maximální podporou 100 tis. Kč na jeden projekt.
Vyhlášením programu by mělo dojít ke zlepšení fyzického stavu sportovišť a zároveň k rozšíření prostoru pro realizaci sportovních aktivit občanů kraje.
Návrh řešení Odbor školství, mládeže a sportu Krajského úřadu Kraje Vysočina připravil k vyhlášení grantový program v objemu 3 mil. Kč na podporu výstavby a údržby zařízení pro sportovní a tělovýchovné aktivity, směřující ke zlepšení podmínek pro sportovní vyžití obyvatel regionu.
Návrh výzvy grantového programu viz RK-04-2017-46, př. 1.
StanoviskaStanovisko odboru regionálního rozvoje:
Předložený grantový program je plně v souladu s Programem rozvoje Kraje Vysočina. Grantový program splňuje podmínky Statutu účelového Fondu Vysočiny a obsahuje informace pro vyhlášení grantového programu obsažené v článku 7 bodu 3) pod písm. a) - písm. o) tohoto Statutu. Odbor regionálního rozvoje vydává stanovisko, že předložený grantový program je po formální stránce způsobilý k vyhlášení.

Stanovisko odboru informatiky:
Dotace byla zaevidována v systému eDotace - ID FV01981.
doporučuje
zastupitelstvu kraje vyhlásit grantový program Sportoviště 2017 dle materiálu