Detail materiálu pro radu čj. RK-04-2017-44

NázevFOND VYSOČINY - grantový program JEDNORÁZOVÉ AKCE 2017
Zpracoval J. Albrechtová, J. Čermáková, M. Kastner
Předkládá K. Ubr
Popis problémuMateriál řeší návrh na vyhlášení grantového programu na podporu jednorázových volnočasových a sportovních aktivit pro děti, mládež a širokou veřejnost s názvem JEDNORÁZOVÉ AKCE 2017. Příjemci podpory jsou města a obce, svazky obcí, školy a školská zařízení, právnické osoby založené k nepodnikatelským účelům podle zákona
č. 89/2012 Sb., obecně prospěšné společnosti založené podle zákona č. 248/1995 Sb. a právnické osoby založené podle zákona č. 3/2002 Sb., o církvích, náboženském vyznání a náboženských společnostech. Maximální podpora je 50 000,- Kč. Cílem programu je podpora a propagace účelného a aktivního trávení volného času a občanské pospolitosti.
Návrh řešení Odbor školství, mládeže a sportu Krajského úřadu Kraje Vysočina připravil k vyhlášení grantový program na podporu jednorázových volnočasových a sportovních aktivit pro děti, mládež a širokou veřejnost v Kraji Vysočina. Příjemce dotace musí mít sídlo v Kraji Vysočina. Nově je v programu uvedeno, že příjemcem dotace mohou být také oblastní charity působící v Kraji Vysočina a spadající pod Diecézní charitu Brno. Jinak bude program vyhlášen ve stejném rozsahu a znění jako v loňském roce. Finanční alokace pro grantový program je 1,2 mil. Kč.
Návrh výzvy grantového programu Jednorázové akce 2017 je součástí materiálu
RK-04-2017-44, př. 1.
StanoviskaStanovisko odboru regionálního rozvoje:
Předložený grantový program je plně v souladu s Programem rozvoje Kraje Vysočina. Grantový program splňuje podmínky Statutu účelového Fondu Vysočiny a obsahuje informace pro vyhlášení grantového programu obsažené v článku 7 bodu 3) pod písm. a) - písm. o) tohoto Statutu. Odbor regionálního rozvoje vydává stanovisko, že předložený grantový program je po formální stránce způsobilý k vyhlášení.
Stanovisko odboru informatiky: Podpora byla zaevidována v systému eDotace - ID FV01979.
doporučuje
zastupitelstvu kraje vyhlásit grantový program JEDNORÁZOVÉ AKCE 2017 dle materiálu RK-04-2017-44, př. 1.
Odpovědnost OŠMS
Termín 30. 6. 2017