Detail materiálu pro radu čj. RK-04-2017-24

NázevFOND VYSOČINY - grantový program PAMÁTKOVĚ CHRÁNĚNÁ ÚZEMÍ 2017
Zpracoval J. Panáčková
Předkládá L. Seidl
Popis problémuJedná se o návrh na vyhlášení grantového programu na podporu obnovy nepamátkových objektů na území památkových rezervací a zón určeného pro vlastníky těchto objektů s podporou od 10 do 100 tis. Kč na jeden projekt.
Podpora je určena na obnovu původních nebo kulturně a historicky cenných konstrukcí a prvků objektů, které nejsou kulturními památkami, ale nacházejí se v památkově chráněných územích (v městských a vesnických památkových rezervacích a zónách) a podílejí se na charakteru a výrazu památkově chráněných území. Jedná se o ojedinělý program, který kompenzuje vlastníkům těchto objektů jejich omezení zákonem o státní památkové péči. Tento program přispívá k zachování těch kulturních a historických hodnot předmětných objektů, které se zřetelným způsobem uplatňují ve výrazu památkových rezervací a zón.
Návrh řešení Odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu Krajského úřadu Kraje Vysočina připravil k vyhlášení grantový program Památkově chráněná území 2017 v objemu 1 600 tis. Kč na podporu obnovy nepamátkových objektů na území městských a vesnických památkových rezervací a zón dle materiálu RK-04-2017-24, př. 1. Zaměření a obsah výzvy programu se oproti roku 2016 nemění.
StanoviskaStanovisko odboru informatiky:
Dotace byla zaevidována v systému eDotace - ID FV01968.
Stanovisko odboru regionálního rozvoje:
Předložený grantový program je plně v souladu s Programem rozvoje Kraje Vysočina. Grantový program splňuje podmínky Statutu účelového Fondu Vysočiny a obsahuje informace pro vyhlášení grantového programu obsažené v článku 7 bodu 3) pod písm. a) - písm. o) tohoto Statutu. Odbor regionálního rozvoje vydává stanovisko, že předložený grantový program je po formální stránce způsobilý k vyhlášení.
Komise kultury, cestovního ruchu a vnějších vztahů usnesením č. 05/01/2017/Kkcrvv doporučuje radě kraje doporučit zastupitelstvu kraje vyhlásit grantový program Památkově chráněná území 2017.
doporučuje
zastupitelstvu kraje vyhlásit grantový program Památkově chráněná území 2017 dle materiálu RK-04-2017-24, př. 1.
Odpovědnost odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
Termín 7. 2. 2017