Detail materiálu pro radu čj. RK-03-2017-27

RK-03-2017-27.doc  RK-03-2017-27pr01.pdf
Číslo jednacíRK-03-2017-27
NázevSmlouva o poskytnutí prostředků z EFRR k projektu Technická pomoc AT-CZ - hodnocení kvality projektů v Kraji Vysočina v rámci Programu spolupráce INTERREG V-A Rakousko - Česká republika
ZpracovalO. Sklenář
PředkládáI. Fryšová
Popis problémuJedná se o schválení znění Smlouvy o poskytnutí prostředků z Evropského fondu pro regionální rozvoj (dále jen Smlouva EFRR ) k projektu Technická pomoc AT-CZ - hodnocení kvality projektů v Kraji Vysočina v Programu spolupráce INTERREG V-A Rakousko - Česká republika (dále jen Program ). Smlouva se uzavírá mezi Řídícím orgánem Programu (Úřad zemské vlády Dolního Rakouska se sídlem v St. Pölten) a Krajem Vysočina. Po podpisu smlouvy statutárním zástupcem Kraje Vysočina bude kraj oprávněn žádat o úhradu finančních prostředků z EFRR vynakládaných v rámci projektu Technická pomoc AT-CZ - hodnocení kvality projektů v Kraji Vysočina .
Kraj Vysočina je Vedoucím projektovým partnerem v projektu Technická pomoc AT-CZ - hodnocení kvality projektů v Kraji Vysočina podpořeném v rámci Programu na základě projektové žádosti podané v souladu s usnesením Zastupitelstva Kraje Vysočina č. 0140/02/2016/ZK ze dne 29. 3. 2016 ( Zastupitelstvo kraje schvaluje účast Kraje Vysočina jako vedoucího partnera v projektu Technická pomoc AT-CZ - hodnocení kvality projektů v Kraji Vysočina v rámci Programu spolupráce INTERREG V-A Rakousko - Česká republika dle materiálu ZK-02-2016-73, př. 1 se spolufinancováním z vlastních zdrojů ve výši 2 353 €, tj. 63 531 Kč (10 % z celkových nákladů kraje, 1 euro = 27,00 Kč); převod finančních prostředků z Fondu strategických rezerv nebo z cizích zdrojů v maximální výši 635 310 Kč (1 euro = 27,00 Kč) na zvláštní účet kraje určený na financování projektu Technická pomoc AT-CZ - hodnocení kvality projektů v Kraji Vysočina s tím, že tyto finanční prostředky budou čerpány dle aktuálních potřeb projektu Technická pomoc AT-CZ - hodnocení kvality projektů v Kraji Vysočina).
Smlouva EFRR (viz RK-03-2017-27, př. 1) obsahuje již konkrétní podmínky důležité pro úspěšnou realizaci projektu Technická pomoc AT-CZ - hodnocení kvality projektů v Kraji Vysočina , zejména obsahuje údaje o projektu, tj. plán rozpočtu a financování, podávání zpráv o realizaci projektu a vyplácení prostředků EFRR v souladu se schválenou žádostí, včetně monitorovacích období. Dále Smlouva EFRR obsahuje obecná ustanovení týkající se informací na programové úrovni.
Návrh řešení ORR navrhuje Radě Kraje Vysočina rozhodnout uzavřít Smlouvu o poskytnutí prostředků z EFRR dle materiálu RK-03-2017-27, př. 1.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
Odpovědnost ORR