Detail materiálu pro radu čj. RK-03-2017-22

RK-03-2017-22.doc  RK-03-2017-22pr01.pdf  RK-03-2017-22pr01a.pdf
Číslo jednacíRK-03-2017-22
NázevDarování pozemku v k. ú. a obci Hodice
Zpracoval I. Flekalová
Popis problémuZáměrem obce Hodice je vybudovat stezku mezi obcí Hodice a městem Třešť. Obec Hodice požádala o darování pozemku par. č. 2742/9 ostatní plocha, silnice o výměře 39 m2 v k. ú. a obci Hodice, který by měl být vybudováním stezky dotčen. Pozemek je ve vlastnictví Kraje Vysočina a dle vyjádření Krajské správy a údržby silnic Vysočiny, pracoviště Jihlava, která jej má v hospodaření, je možné převést tento pozemek z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví obce Hodice, neboť jej nevyužívá ke své činnosti. Pozemek par. č. 2742/9 ostatní plocha, silnice o výměře 39 m2 v k. ú. a obci Hodice je veden Katastrálním úřadem pro Vysočinu, Katastrálním pracovištěm Jihlava na LV 254.
Návrh řešení OM navrhuje převést darem z vlastnictví Kraje Vysočina obci Hodice pozemek par. č. 2742/9 ostatní plocha, silnice o výměře 39 m2 v k. ú. a obci Hodice. Tomu však musí předcházet zveřejnění záměru darování tohoto pozemku na úřední desce Krajského úřadu Kraje Vysočina po zákonem stanovenou dobu. Darování je v souladu se Zásadami Zastupitelstva Kraje Vysočina pro převod nemovitého majetku ve vlastnictví Kraje Vysočina - čl. II., odst. 2. Pozemek bude sloužit pro veřejně prospěšné účely a nebude využíván komerčně.
Darovací smlouva není předkládána, protože se jedná o standardní smlouvu.
Návrh usnesení předpokládá rozhodnout zveřejnit záměr darování pozemku par. č. 2742/9 ostatní plocha, silnice o výměře 39 m2 v k. ú. a obci Hodice do vlastnictví obce Hodice na úřední desce krajského úřadu a doporučit zastupitelstvu kraje rozhodnout převést darem tento pozemek z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví obce Hodice.
StanoviskaKrajská správa a údržba silnic Vysočiny Jihlava souhlasí s výše uvedeným převodem, ODSH souhlasí také.
zveřejnit na úřední desce Krajského úřadu Kraje Vysočina záměr darování pozemku par. č. 2742/9 ostatní plocha, silnice o výměře 39 m2 v k. ú. a obci Hodice z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví obce Hodice;
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout převést darem pozemek par. č. 2742/9 ostatní plocha, silnice o výměře 39 m2 v k. ú. a obci Hodice z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví obce Hodice.
Termín 28. 3. 2017