Detail materiálu pro radu čj. RK-03-2017-07

NázevFOND VYSOČINY - grantový program Informační a komunikační technologie 2017
Zpracoval K. Jiráková
Předkládá P. Pavlinec
Popis problémuJedná se o návrh na vyhlášení grantového programu na podporu rozvoje ICT v Kraji Vysočina určeného pro obce Kraje Vysočina, svazky obcí v Kraji Vysočina, organizace zřizované samosprávou v Kraji Vysočina a NNO se sídlem v Kraji Vysočina, a to s následující různou maximální podporou na jeden projekt:
* Titul A: Webové stránky - min. 5 000 Kč, max. 50 000 Kč (50 % celkových uznatelných nákladů)
* Titul B: Bezpečnost dat a virtualizace - min. 10 000 Kč, max. 150 000 Kč (50 % celkových uznatelných nákladů)
* Titul C: Vzdělávání - min. 10 000 Kč, max. 50 000 Kč (60 % celkových uznatelných nákladů).
Cílem programu je podpora zvýšení úrovně využití informačních a komunikačních technologií (dále jen ICT ) v Kraji Vysočina s důrazem na bezpečnost prostředků ICT, vzdělávání v oblasti ICT, zálohování dat a nasazení virtualizačních technologií pro efektivnější využití ICT.
Návrh řešení Odbor informatiky Krajského úřadu Kraje Vysočina připravil k vyhlášení grantový program v objemu 3 mil. Kč na podporu rozvoje ICT v Kraji Vysočina. Účelem poskytovaných finančních prostředků je zajistit spolufinancování při budování eGovernmentu a zvyšování ICT gramotnosti a vzdělávání v této oblasti v Kraji Vysočina.
V rámci programu budou vyhlášeny 3 tituly. Žádosti se budou předkládat do každého titulu zvlášť. Oproti grantovému programu z roku 2016 byla upravena celková alokace grantového programu v souladu s poptávkou v minulém roce. Byly provedeny aktualizace jednotlivých opatření v podobě podpory realizace opatření v souvislosti s novým zákonem o kybernetické bezpečnosti, možnostmi bezpečnostních a virtualizačních řešení, rozvoj služeb s vazbou na elektronickou identitu a rozšíření podpory vzdělávání v oblasti ICT bezpečnosti.
StanoviskaStanovisko odboru regionálního rozvoje:
Předložený grantový program je plně v souladu s Programem rozvoje Kraje Vysočina. Grantový program splňuje podmínky Statutu účelového Fondu Vysočiny a obsahuje informace pro vyhlášení grantového programu obsažené v článku 7 bodu 3) pod písm. a) - písm. o) tohoto Statutu. Odbor regionálního rozvoje vydává stanovisko, že předložený grantový program je po formální stránce způsobilý k vyhlášení.

Stanovisko odboru informatiky:
Podpora byla zaevidována v systému eDotace - ID FV01977.
doporučuje
zastupitelstvu kraje vyhlásit grantový program Informační a komunikační technologie 2017 dle materiálu RK-03-2017-07, př. 1.
Odpovědnost OI
Termín 28. 2. 2017