Detail materiálu pro radu čj. RK-01-2017-10

RK-01-2017-10.doc  RK-01-2017-10pr01.doc  RK-01-2017-10pr02.doc
Číslo jednacíRK-01-2017-10
NázevPověření k zastupování Kraje Vysočina při podepisování písemností v rámci svěřené oblasti
Zpracoval R. Krupičková
Předkládá J. Běhounek
Popis problémuOd 1. 1. 2017 jsou účinná pověření, na základě kterých jsou členové Rady Kraje Vysočina oprávněni podepisovat písemnosti Kraje Vysočina v rámci jim svěřené oblasti. Pověření jsou rozdělena dle jednotlivých gescí takto:
Mgr. Pavel Franěk, 1. náměstek hejtmana - oblast sociálních věcí a nestátních neziskových organizací;
Ing. Vladimír Novotný, 2. náměstek hejtmana - oblast zdravotnictví, analýzy a podpory řízení, RHSD, veřejnosprávní kontroly u PO, přezkoumání hospodaření obcí;
Ing. Jana Fischerová, CSc., náměstkyně hejtmana - oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů;
Ing. Josef Pavlík, náměstek hejtmana - oblast ekonomiky a majetku;
Mgr. Pavel Pacal, náměstek hejtmana - oblast regionálního rozvoje, územního plánování a stavebního řádu, Fondu Vysočiny;
Ing. Jana Fialová, MBA, členka rady kraje - oblast školství, mládeže a sportu;
Ing. Bc. Martin Hyský, člen rady kraje - oblast lesního a vodního hospodářství, zemědělství, životního prostředí;
Ing. Jan Hyliš, člen rady kraje - oblast dopravy a silničního hospodářství.
Zároveň je nadále oprávněn podepisovat veškeré dokumenty Kraje Vysočina hejtman kraje MUDr. Jiří Běhounek a v době jeho nepřítomnosti nebo v době, kdy hejtman nevykonává funkci, 1. náměstek hejtmana Mgr. Pavel Franěk, kterým byla tato pravomoc svěřena rozhodnutím zastupitelstva kraje při ustavujícím zasedání 1. 11. 2016.
Výše uvedená pověření mají platnost na dobu výkonu funkce, nejdéle však do zvolení nové Rady Kraje Vysočina.
Dokumenty byly zveřejněny v interní evidenci pověření (viz materiál RK-01-2017-10, př. 1).
Návrh řešení Odbor sekretariátu hejtmana navrhuje radě kraje vzít na vědomí informaci o vzniku pověření a řídit se jimi při podepisování písemností Kraje Vysočina.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
bere na vědomí
informaci o vzniku pověření k zastupování Kraje Vysočina při podepisování písemností v rámci svěřené oblasti, která vydává hejtman kraje MUDr. Jiří Běhounek pro ostatní členy rady kraje;
ukládá
odboru sekretariátu hejtmana informovat o vzniku pověření pracovníky krajského úřadu.
Odpovědnost odbor sekretariátu hejtmana
Termín 3. 1. 2017